Son dönemde giderek azalan otomobil satışlarıyla birlikte sıfır ve ikinci el otomobil piyasasında bir durgunluk dönemi yaşanıyor. Yepyeni bir otomobile sahip olmak için en iyi fırsat olarak görülen bu dönemde uygun maliyetlerle otomobil almak isteyenler taşıt kredilerini takip ediyor. Ülkemizdeki en önde gelen bankaların taşıt kredilerinde uyguladığı faiz oranları dikkat çekiyor. Milyonlarca müşterisi bulunan Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası, Akbank, TEB taşıt kredilerinde ne kadar faiz uyguluyor?

Garanti BBVA Taşıt Kredisi Kampanyası 

Otomobil piyasasında durgunluk dönemi yaşanırken bunu fırsat bilerek hayallerindeki otomobili satın almak isteyenler Garanti BBVA kampanyalarını inceliyor. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Garanti BBVA taşıt kredisinde yeni bir dönem başlattı. Bankanın resmi web sitesinde yer alan son rakamlara göre taşıt kredisinde faiz oranları yüzde 1.99’dan başlayıp 2.64’e kadar çıkıyor. Bu kapsamda 2 milyon TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği ile Garanti BBVA taşıt kredisi kullanmak mümkün oluyor. 

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi 

bankalarin-tasit-kredisi-faizlerinde-son-durum-hangi-banka-one-cikiyor (2)

Uygun maliyetlerle otomobil satın almak isteyenler için İş Bankası’nın taşıt kredisi kampanyası öne çıkıyor. 48 ay vade seçeneğiyle sunulan taşıt kredisinde 1 milyon TL’ye kadar kredi için faizler yüzde 2.05’te tutuluyor. 100 bin TL üzerinden hesaplama yapıldığında 36 ay vadeli İş Bankası taşıt kredisi kampanyasında aylık taksitler 4.218 TL, toplam geri ödeme ise 152.380 TL yapıyor. 

Akbank Taşıt Kredisi Kampanyası 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Durgunlaşan otomobil piyasasında uygun fiyatlarla otomobil satın almak isteyenler Akbank’ın taşıt kredisi kampanyasından yararlanabiliyor. 1 milyon TL’ye kadar 48 ay vadeli sunulan kredi için yüzde 1.99 faiz uygulanıyor. Akbank taşıt kredisi hesaplama yapıldığında 100 bin TL’lik kredi talebinde 12 ay vade seçeneğiyle aylık taksitler 9.682 TL oluyor. Bu sayede 1 yılın sonunda toplam geri ödeme 116.717 TL’ye denk geliyor.