Bankalar Ne Zaman Açılacak? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Türkiye'nin 81 ilinde koronavirüs nedeniyle 4 günlük Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Banka şubelerinin ne zaman açılacağı ise merak konusu oldu. Bankalar ne zaman şubelerden hizmet vermeye başlayacaklar? Bankalar ne zaman açık olacak?

BANKACILIK 24.05.2020 - 23:15 24.05.2020 - 23:15

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 23 Mayıs, 24 Mayıs, 25 Mayıs ve 26 Mayıs'ta 81 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu süreçte bankalar hizmet verecek mi? Banka şubeleri ne zaman açılacak?

Sokağa çıkma yasağı devam ederken vatandaşlar bankaların nezaman açılacağı konusunda araştırma yapmaya başladılar. Bankalarda işlem yapmaları gereken vatandaşlar sokağa çıkma yasağı içerisinde banka şubelerine istisna tanınıp tanınmadığını öğrenmek istiyorlar.

BANKALAR NEDEN KAPALI?

Bankalar sokağa çıkma yasağından ziyade Ramazan Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasından dolayı kapalı bulunuyorlar. 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günleri banka şubeleri vatandaşalara hizmet vermeyecekler. Şubeden işlem yapmak isteyen vatandaşlar bankaların açılacağı zamanı beklemek zorunda kalacaklar.

BANKALAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Tüm bankaların şubeleri 27 Mayıs Çarşamba günü normal mesai saatlerinde çalışmaya başlayacaklar. Vatandaşlar banka şubelerinden hizmet almaya 27 Mayıs sabahından itibaren devam edecekler.

Vatandaşlar banka şubelerinin kapalı olmasından dolayı banka işlemlerini mobil bankacılık ve internet bankacılığı yoluyla yapacaklar. Ancak şubelerin kapalı olması nedeniyle bir başka bankadaki hesaba EFT ve havale işlemi yapılamayacak. Bunun için 27 Mayıs Çarşamba gününün beklenmesi gerekecek.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@