2022 senesinden bu yana bankalar tarafından yapılan açıklama ile birlikte emekli maaşını taşıyan müşterilere promosyon verileceği ifade edilmişti. Yapılan bu açıklamanın ardından hem kamu bankaları tarafından hem de özel bankalar tarafından ne kadar promosyon verileceği konusunda rakamlar açıklanarak hesaplamalar yapılmaya başlandı. 

Bankalar tarafından emekli vatandaşlara verilecek olan bu promosyonun yanı sıra emeklilikte yaşa takılanlar için çıkacak olan yasa gündeme gelirken bugün yapılan açıklama ile birlikte EYT'liler için Meclis'te görüşülecek düzenleme hakkında açıklama geldi. 

EYT İÇİN TARİH VERİLDİ! 

Uzun süredir gündemde yer alan konulardan biri olan EYT hakkında merak edilenlerin artmasının ardından 8 Eylül 1999 ve öncesinde çalışmaya başlayan kişiler ile 9 Eylül 1999 ve sonrasında çalışmaya başlamalarına rağmen borçlanma ile sigortalılık başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihi öncesine çekenlerin emekliliğe hak kazanma koşullarından yaş şartının kaldırılması hakkında yapılacak olan düzenlemenin 28 Şubat tarihinde Meclis'te görüşüleceği öğrenildi. 

Kararın alınmasının hemen ardından ise bankalar tarafından düzenlemenin getirilmesi ile birlikte emekli olacak binlerce kişi için promosyon duyuruları yapılmaya başlandı. 

DENİZBANK EYT'LİLER İÇİN PROMOSYON TUTARINI AÇIKLADI! 

EYT'liler için emeklilik tarihi git gide netleşmeye başlarken bir yandan da bankalar tarafından yapılan promosyon açıklamları da gündeme geldi. Daha öncesinde de emekliler için özellikle de özel bankalar adeta yarış halinde sunduğu promosyonlar gündemden düşmezken yapılan son açıklamada da EYT'liler için promosyon açıklamalarında ilk sırada Denizbank yer aldı. 

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından Denizbank'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile birlikte EYT'lilere verilecek olan promosyon miktarı, "Emekli maaşını DenizBank’tan 3 yıl süre ile alma sözü veren emeklilere 5.000 TL’ye varan, EYT kapsamındaki emeklilere ise otomatik fatura ödeme talimatına karşılık 7.500 TL’ye varan promosyon fırsatı!" şeklinde yapılan açıklama ile duyuruldu. 

ŞARTLAR BELLİ OLDU! 

Bu kapsam dahilinde verilecek olan promosyona dahil olmak isteyen kişilerin hangi şartları sağlaması gerektiği konusu merak edilirken konu hakkında yapılan "EYT’lilere özel 7,500 TL'ye varan promosyon fırsatından faydalanmak için 0850 222 0 800 iletişim merkezimizi arayıp maaşınızı 3 yıl süre ile bankamızdan alma sözü ve 1 otomatik fatura talimatı vererek promosyon kampanyasına dahil olabilirsiniz." şeklindeki açıklama ile fatura sözü verme şartının bulunduğu ifade edildi.