Banka Şubelerinde Çalışma Saatleri Değişiyor! Hangi Banka Saat Kaçta Açılacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında banka şubelerinde çalışma saatleri değiştirilmişti. Koronavirüs sürecinin olumlu seyretmesinin ardından bankalar çalışma aatlerinde yeniden değişiklik yapmaya başladılar. Hangi banka saat kaçta açılacak, saat kaçta kapanacak?

BANKACILIK 03.05.2020 - 14:05 03.05.2020 - 14:05


Koronavirüs salgını nedeniyle banka şubelerinde meydana gelen kalabalıkları önleyebilmek adına Türkiye Bankalar Birliği (TBB) 22 Mart'ta bankalara bir tavsiyede bulunmuş ve 12:00 ile 17:00 arasında çalışmalarını önermişti. Hemen hemen tüğm bankalar bu tavsiyeye uyarak banka şubelerinde çalışma saatlerini bu doğrultuda değiştirmiştiler.

Bazı özel bankalar koronavirüs sürecinde olumlu gelişmeler yaşanması nedeniyle şubelerin çalışma saatlerinde bir değişikliğe daha gittiler. 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren bazı banka şubelerinin çalışma saatleri güncelleniyor.

DENİZBANK ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Çalışma saatleri konusunda ilk adım atan bankalardan birisi Denizbank oldu. Özellikle Nefes Kredisi ile alakalı olarak yoğun bir talep alan Denizbank, şubelerin çalışma saatinde değişikliğe gitti. Geçtiğimiz hafta Denizbank tarafından yapılan açıklama ile şubeler 09:00 ile 17:00 arasında müşterilere hizmet vermeye başladı.

QNB FİNANSBANK ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Denizbank'ın ardından QNB Finansbank da çalışma saatlerini değiştirdiğini duyurdu. Buna göre4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren QNB Finansbank şubeleri sabah 09:00'da açılacak ve akşam 17:00'da kapanacak.

ŞEKERBANK ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Özel bankalar arasında çalışma saatlerini değiştiren bankalara Şekerbank da eklendi. 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Şekerbank şubeleri sabah saat 10:00'da açılacak ve akşam saat 17:00'da kapatılacak.

TEB ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Şubelerin çalışma saatlerini değiştiren bankalar arasına TEB de katıldı. Ancak TEB bu konuda kademeli geçiş süreci izleyeceğini açıkladı. 5 Mayıs gününden itibaren TEB tarafından belirlenen pilot şubeler sabah saat 09:00'da açılacak ve akşam saat 17:00'da kapatılacak.

Öte yandan diğer bankalar ise şubelerin çalışma saatlerinde bir değişiklik yapmadılar. TBB'nin tavsiye kararına uyan bankalar arasında bulunan Akbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, ING yarım gün çalışma düzenine devam edecekler. Bu bankalar 12:00 ile 17:00 arasında hizmet vermeyi sürdürecekler.

Kamu bankaları Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım çalışma saatlerini koronavirüs sürecinde hiç değiştirmedler. Bu bankalar vatandaşlara 09:00 ile 07:00 saatleri arasında şubelerden hizmet vermeye devam edecekler.

isbilgisi.com