Geçtiğimiz seneden bu yana bankalar tarafından yapılan açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Özellikle de özel bankalar tarafından vatandaşlara verilen bu promosyonlarda adeta bir yarış haline girilmişken yapılan son açıklama ile birlikte kişilerin 3 ay verecekleri söz ile bankaların promosyonlarını alabilecekleri ifade edildi. 

Son olarak da Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada verilen tutara göre toplamda 23 bin TL promosyon verileceği ifade edildi. Yapılan bu açıklamanın ardından hem çalışan kişiler tarafından hem de emeklilere verilen promosyon ücretleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Arka arkaya gelen promosyon limitlerinin açıklamaları ile birlikte bankalar arasında promosyon ücretleri nedeni ile müşterilerin yaptığı değişikler de gündeme geldi. 

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

BANKA DUYURUYU YAPTI! 

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından Vakıfbank tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi; ‘’Üniversitemiz personel maaş promosyonları kapsamında 3 yıl süre için 19 ocak 2023 tarihinde yapılan açık arttırma sonucunda ihaleye kamu ve özel bankalar davet edilmiş olup, 5 bankanın iştiraki sonucunda en yüksek teklifi veren Vakıfbank Bankasına kalmıştır. Promosyon tutarı olan 23.000 TL defaten şubat ayı içinde vatandaşa ödenecektir.’ şeklindeydi. Yapılan bu açıklamanın ardından diğer özel ve kamu bankaları tarafından verilen promosyon ücretleri de merak konusu oldu. 

HANGİ BANKALAR NE KADAR PROMOSYON VERİYOR? 

Vakıfabank tarafından verilen bu promosyonun yanı sıra diğer bankalar tarafından ne kadar promosyon verdikleri merak konusu oldu. Özellikle de özel bankalar tarafından verilen bu promosyon ücretleri 7 bin 500 TL'ye kadar yükselirken kamu bankaları tarafndan verilen merak konusu olmuşken tutarlar başlıca şu şekilde verildi; 

- 3 bin 500 liraya kadar emekli maaşına 3 bin lira 
- 3 bin 500 ile 7 bin 500 lira arası olanlara 3 bin 500 lira
- 7 bin 500 ila 10 bin lira arası olanlara 4 bin 500
- 10 bin liradan fazla olanlara 5 bin lira

Vakıfbank tarafından verilen ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından açıklanan bu 23 bin TL'lik promosyon dikkat çekerken verilen bu promosyon ile birlikte diğer limitler de öğrenilmiş oldu.