Ekonomik şartların giderek ağırlaştığı yeni dönem içerisinde maaş garantisi olan bir sektörde istihdam edilmenin yollarını arayan milyonlarca vatandaş, kurumların yayınlamış oldukları güncel personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı. Özellikle devlet bünyesinde istihdam edilerek hem kariyerini hem de aylık kazancını güvence altına almak isteyen vatandaşlar, bu kapsamda kamu kurumlarının güncel personel alımı ilanlarını takip etmeye devam ediyorlar.

Kızılay Ankara ve Gaziantep'te KPSS'siz Memur Personel Alımı İlanı Yayımladı! Kızılay Ankara ve Gaziantep'te KPSS'siz Memur Personel Alımı İlanı Yayımladı!

Sene başından bu yana pek çok farklı kamu kurum ve kuruluşundan onlarca personel alımı ilanı haberi geldi. Birçoğu eksik kadrolarını personel alımı ilanları aracılığı ile tamamlarken bazı kurumlarda personel alım sürecinin devam ettiği gözlendi. Bu kapsamda yeni bir personel alımı ilanı da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. 

Yeni dönemde farklı kadrolara personel yerleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir kadro tespiti daha yaparak bu kez Türkiye İş Kurumu üzerinden ilana çıktı. İŞKUR’un Toplum Yararına Programlar projesi aracılığı ile Türkiye’nin dört bir yanında bulunan huzurevlerine personel alımı yapılacağını ifade eden bakanlık, ayrıntıları paylaştı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN HUZUREVLERİNDE PERSONEL İSTİHDAMI!

bakanliktan-yeni-personel-alim-ilani-huzurevlerine-binlerce-personel-alinacak-kpss-sarti-aranm (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek Türkiye İş Kurumu üzerinden ilana çıkan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve yönetimi bakanlığa bağlı olan huzurevlerine yeni personellerin alınacağını bildirdi. İŞKUR’un TYP projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan istihdama ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. 

Bakanlığın personel alımı ilanını resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olan Türkiye İş Kurumu, ülke genelinde bulunan huzurevlerinde görevlendirilmek üzere toplamda 2 bin 145 yeni personelin alınacağını bildirdi. Kamu kurumu, personellerin kura yolu ile belirleneceğini belirtti. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI HUZUREVİ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi ve kurumun iletişim numarası aracılığı ile başvuruya açılmış olan personel alımı ilanı için sağlanması gereken genel şartlar şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını aşmış olmak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • İlanın özel şartlarını sağlıyor olmak