Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde depremin meydana gelmesiyle birlikte çevre 10 il etkilenirken meydana gelen deprem felaketinin ardından depremzedelere her türlü desteğin sağlanabilmesi adına birçok destek duyurusu yapılmaya devam ediyor. Depremzede vatandaşların yaralarının bir nebze hafifleyebilmesi adına ölüm aylığı ücretinin sağlanacağı belirtildi. 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük deprem 6 Şubat sabahı Türkiye'yi derinden yaralayacak bir kaybın meydana gelmesine neden olurken deprem bölgesindeki yaralar her anlamda sarılmaya devam ediyor. Depremzede vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına yeni bir destek ödemesinin yapılacağı duyuruldu. 

ÖLÜM AYLIĞI KİMLERE VERİLİR?

Deprem bölgesinde evini, işini ve en önemlisi sevdiklerini kaybeden vatandaşlar için destek ödemesi sağlanacağı duyurusu yapıldı. Aile ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından depremzedelere sağlanacak ölüm aylığı ödemesiyle ilgili detaylar oldukça merak edildi. Detaylar araştırılmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan bu destek ödemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Tarkan Zengin “Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı emekli olmuş olmaları durumunda onların emekli maaşlarını herhangi bir şart olmaksızın hak sahipleri tarafından alınmasına karar verildi.” ifadelerine yer verdi. 

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

ÖLÜM AYLIĞI NE KADAR?

Bu destek ödemesinin depremzedeleri bir nebze de olsa rahatlatması yönünde olduğunu belirten Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Tarkan Zengin ölüm aylığına dair detaylardan da bahsetti. 4A’lı işçilerin yakınlarına bağlanacak ölüm aylığı için 900 günlük prim ödemesi ve 5 yıllık olan hizmet süresini tamamlamış olması gerektiği detayı verildi. Verilecek desteğin vefat eden vatandaşın hizmet dökümüne değişiklik göstereceğinden de bahsedildi.