Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemeleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ödenmeye devam ederken milyonları yakından ilgilendiren bir destek ödemesinin daha açıklaması geldi. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşları yakından ilgilendiren bir destek ödemesi hakkında açıklama yapılırken o kişilere 4 bin 336 TL verileceği açıklandı. 

KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN VATANDAŞLARA MAAŞ BAĞLANACAK!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından farklı ödenekler sağlanmaya devam ederken yeni bir destek ödemesinin daha duyuru yapıldı. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşların başvurabileceği ödenemelerin detayları merak edilirken o kişilere 4 bin 336 TL devlet tarafından maaş başlanacağu belirtildi. 

Milyonlarca vatandaş ekonomik zorlu şartlar nedeniyle devlet tarafından sağlanan destek ödemelerinden yararlanmaya devam ederken dar gelirli vatandaşlar için düzenli ödemeler sağlanmaya devam ediyor. Belirlenen koşullar çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara sağlanan destek ödemeleri devam ederken bir yenisi daha duyuruldu. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek ödemesi sağlanacağı belirtildi. 

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

4 BİN 336 TL ÖDENECEK!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kronik Hastalık Yardımı duyurusu yapıldı. Kronik rahatsızlığı olan ve belli başlı şartları taşıyan kişilere sağlanacak olan destek ödemesi ile ilgili detaylar belirtildi. Açıklanan sosyal destek yardımı Tüberküloz ve SSPE hastası olan vatandaşları kapsarken diğer şartlar ve detaylar merak konusu oldu. Aile Bakanlığı’na başvuruda bulunan tüberküloz ve SSPE hastalarının yararlanabildiği Kronik Hastalık Yardımının detayları belli oldu. 

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan Kronik Hastalık Yardımı kapsamında başvuruda bulunan vatandaşlar Halk Sağlığı Yönetim Sistemi üzerinden yardımdan yararlanma hakkına sahip oluyor. Aile Bakanlığı tarafından kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için 4 bin 336 TL destek sağlanıyor. Başvurusu onaylanan ve destek almaya hak kazanan vatandaşlar PTT üzerinden bu desteği alabilecek.