Türkiye'de devlet tarafından vatandaşlara binlerce kalemde destek ödemesi yapılıyor. Bu destek ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapıldığı gibi çiftçilere yönelik desteklemeler de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ödeniyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli destek ödemeleri hakkında son dakika açıklaması yaptı.

BAKAN PAKDEMİRLİ DESTEK ÖDEMESİ MÜJDESİ VERDİ!

Yalova Altınova'da düzenlenen kivi hasadı şenliğine iştirak eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli burada bir konuşma yaparak destek ödemesi bekleyen çiftçilere müjde verdi. Bakan Pakdemirli ödemelerle ilgili olarak, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak destek ödemelerine devam ediyoruz. Çiğ süt destekleme ödemeleri kapsamında 353 milyon 849 bin TL, malak desteği ödemesi kapsamında 2 milyon 670 bin TL, Kırsal Kanlınma Destekleri kapsamında 58 milyon 235 bin TL ödemeyi bugün yapıyoruz. Toplamda 414 milyon 754 bin TL olan bu destek ödemeleri bugün saat 18:00'dan sonra hak sahibi çiftçilerimizin banka hesaplarına yatırılacaktır.” dedi.

ÖDENEK ARTTIRILDI!

Türkiye'de çiftçilerin desteklenmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2021 bütçesindeki ödeneği arttırıldı. Bu arttırılan ödenek çiftçilere gelecek yıl destekleme ödemeleri olarak dağıtılacak.

EN DÜŞÜK DESTEKLEME ÖDEMESİ 2.000 TL OLDU!

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vermiş olduğu bilgiyle çiftçilere yönelik ikinci müjdeyi duyurdu. 2021 yılından itibaren verilen destek ödemelerinde en düşük ödeme miktarı 2.000 TL'ye çıkarıldı.

isbilgisi.com