Bakan Selçuk Duyurdu: Asker Ailelerine Yapılan Yardım Miktarı Artırıldı! Asker Ailelerine Yardım Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Hükümet tarafından verilen sosyal yardımların miktarı artırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından muhtaç asker ailelerine verilen yardımın genişletilerek miktarının artırıldığı açıklandı. Yeni tutar ne kadar oldu?

EKONOMİ 21.04.2020 - 15:53 21.04.2020 - 15:53

Yardıma muhtaç aileler için verilen destek ödemeleri artırılırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir duyuruda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında asker ailelerine verilen yardımın tutarının da artırılmasına karar verildi. Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı çerçevesinde aylık yapılan 275 liralık tutar yükseltildi.  Aylık verilecek yeni tutar ise 400 liraya yükseldi. Bu süreçte yapılan zam tutarı ise yüzde 45,45 olarak belirlendi.

Asker ailelerine yapılan yardım miktarı bununla sınırlı kalmıyor. Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı üzerinde de birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Aylık yapılacak ödeme miktarı yüzde 50 oranında artırılmış oldu. Yapılan zamla birlikte miktar aylık 100 liradan 150 liraya çıkarıldı.

Asker Ailelerine Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından konu hakkında bilgilendirme yapıldı. Programa ilişkin yeni düzenlemeler bu aydan itibaren geçerli olacak. Her iki yardım programı için ödemelerin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Ödemelerin  24 ile 28 Nisan tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Muhtaç Asker Ailesi Yardımından Kimler Faydalanıyor?

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programı her asker ailesine verilmiyor. Yakın zamanda askere gidecek olan kişinin ailesinin yoksulluk riski ile karşı karşıya kalması halinde eşi, annesi, babası ve çocukları faydalanabiliyor. İhtiyaç sahibi olunduğunun belgelenmesi gerekiyor.

isbilgisi.com