Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün duyurduğu koronavirüs salgını ile mücadele için 2. faz sosyal yardım programının detaylarını Bakan Selçuk açıkladı. 2 milyon 111 bin aileye geçtiğimiz günlerde 1.000 TL nakit destek verildiğini dile getiren Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000'er TL nakdi destek vereceğiz.

1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek."

3. Faz Sosyal Yardım Başvuruları İleri Tarihe Ertelendi

3. faz için hazırlıkların başladığını bildiren Bakan Selçuk, önceliklerinin koronavirüs salgınından etkilenen, maddi anlamda zorluk çeken aileler olduğunun altını çizdi.

1. ve 2. fazdan nakit yardımı alan aileler 3. fazdan faydalanamayacaklar. 3. fazda ise ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL nakit yardımı yapacaklarını şu ifadelerle anlattı;

"3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Korona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız" dedi.

3.faz başvurularının ayrıca duyurulacağınında altını çizdi.