Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bakanlık tarafından verilen sosyal yardımlar hakkında kamuoyu bilgilendirmesinde bulundu. Devletin öğrencilere sosyal yardım dağıtma konusunda oldukça cömert olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, “Şehitlerimizin bize emanet ettiği evlatlarına, harp ve vazife malullerimizin çocuklarına toplam 63 Milyon TL sosyal yardım dağıtacağız.” dedi.

63 MİLYON TL DAĞITILACAK!

Eğitim ve öğretim yardımı ile alakalı olarak ödemelerin bugün başladığını duyuran Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Eğitim ve öğretim yardımları kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile toplam 20.000 öğrenciye 63 Milyon TL yardım yapacağız. Eğitime olan desteğimizi devam ettirme misyonumuzu sürdüreceğiz.” açıklamasını yaptı.

ÖĞRENCİLERE NAKİT YARDIM!

2020-2021 eğitim öğretim yılı ile alakalı yardım miktarlarını da açıklayan Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu eğitim ve öğretim yılında yıllık olarak ilköğretimde öğrenim gören öğrencilere 2.317 TL, ortaöğretimde öğrenim gören öğrencilere 3.475 TL ve yükseköğretimde öğrenim gören öğrencilere 4.634 TL sosyal yardım ödemesi yapacağız.” şeklinde konuştu.

KİMLER EĞİTİM YARDIMI ALABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kimlerin eğitim yardımı alabileceklerini de açıkladı. Buna göre bu yardımlar için başvuru alınmayacak. Sosyal Güvenlik kurumu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kayıtlarından yardım yapılacak öğrenciler tespit edilecek.

isbilgisi.com