Bakan Resmen Duyurdu! Adalet Bakanlığı'na 1923 Personel Alımı Yapılacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı'na alınacak olan yeni personellerin alımları ve bu alım sürecinin detayları hakkında bilgi verdi. Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri'ne yapılacak olan alımların 2020 ve 2021 yılına dağıtıldığı bildirildi.

İŞ İLANLARI 16.11.2020 - 13:40 16.11.2020 - 13:40

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Bu toplantıda Adalet Bakanlığı'na personel alımı müjdesi veren Abdülhamit Gül, 2020 yılında 400 uzman alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Bakan Güö ayrıca 2021'de yapılacak olan personel alımlarıyla bu sayının 1923'eyükseleceğini ilan etti.

1923 PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Yaptığı konuşma ile kadro bekleyen işsizlere büyük müjde veren Bakan Abdülhamit Gül, “Adalet Bakanlığı olarak şimdi 400 uzman alımı yapıyoruz. Bu alımlarımıza 2021 yılında da devam edeceğiz. Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri birimine alınacak olan personel sayısını bu şekilde 1923'e çıkaracağız. Gelişmiş bir personel kadrosu ile hizmet verecek olan bu birimimiz adliyelerin kapılarından giren tüm mağdur vatandaşlarımıza devletin şefkatli elini uzatmakla görevli olacaktır.” dedi.

Personel alımları ile alakalı detaylar veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bkanlığımız bünyesinde Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Daire Başkanlığı kurulmuştur. Bu birim için ise 1080 kadro ihdası yapılmıştır. Bu kadrolarda gerçekleşecek olan alımlarda uzman isimler bu birimde çalışmaya başlayacaklar. Pedagoglar, psikologlar ve sosyologlar burada istihdam edilecek. 113 adliyede bu personeller hizmet verecekler. Personel alımları da bu esasla yapılacak.” ifadelerini kullandı.

RESMİ İLANLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Adalet Bakanlığı'na yapılacak olan alımlar için kısa bir süre içerisinde 400 personel alımıyla alakalı resmi ilanların yayınlanması bekleniyor. Bu ilan yayınlanır yayınlanmaz sitemiz üzerinden bil edinebilirsiniz.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@