Sanayi ve Tekneloji bakanı Mustafa Varank bugün yaptığı açıklama ile Türkiye'de istihdam sorununa çözüm üretebilecek yeni bir yatırımın müjdesini verdi. Dünyaca ünlü gıda firması Nestle tarafından Bursa'da Türkiye'nin ilk medikal beslenme fabrikasının temelleri atıldı. Nestle bu fabrika ile Türkiye'ye 2011 yılından sonra en büyük yatırımını da yapmış olacak.

220.000 KİŞİYE İŞ İMKANI!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank , Nestle'nin yeni yatırımı konusunda maliyeti de açıklarken, “Bu kurulacak olan yeni fabrika 250 Milyon TL'lik bir maliyetle meydana getirilecek. Doğrudan ve dolaylı olarak ilk aşamada 400 kişiye iş imkanı sağlamacak olan fabrika için 9 ayda 142 Milyar TL'nin üzerinde teşvik verildi. Tüm bu yatırımlar tamamlandığında ise 220.000 vatandaşımız için burada yeni bir iş imkanı doğacak.” dedi.

Nestle'nin Bursa'da kurmak için çalışmalara başladığı yeni fabrikanın inşaatının 2021 yılında tamamlanması ve faaliyete geçmesi planlanıyor. Bu fabrika çalışmaya başladığında ilk aşamada 400 kişi işe girme şansı elde edecek.

Bursa'daki dev Nestle fabrikası verilen teşvikler doğrultusunda tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde ise 220.00 kişiye doğruda ve dolaylı olarak iş imkanı sağlanmış olacak. Bu şekilde Türkiye'de işsiz olan vatandaşların önemli bir kısmı işe girme fırsatı elde edecekler.

isbilgisi.com