Geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen ve toplantıda konuşulan konu başlıklarına ilişkin kamuoyunu bilgilendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem koronavirüs salgınının devam eden ekonomik etkileri hem de yeni dönemde gelişen olumsuz ekonomik faktörlerin varlıkları nedeni ile dara düşen esnaflara, yeni kredi paketi müjdesini verdi. 

Kredi limitlerinin yükseltildiğini duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca esnafı sevince boğarken yeni kredi paketinin detayları merak edilmeye başlandı. Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin yeni bir paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnaflara müjdesini vererek yeni kredi paketinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı. 

BAKAN NEBATİ TWITTER HESABINDAN DUYURDU!

bakan-nebatiden-umutlandiran-aciklama-esnaf-kredi-paketi-erisime-acildi-yas-ve-limitler-duzenl (2)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaf kredi paketine ilişkin yapmış olduğu açıklamanın ardından yeni bir paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu yeni paylaşım ile kamuoyunu bilgilendirdi. 

Darda olan milyonlarca esnafı rahatlatacak olan yeni esnaf kredi paketine ilişkin Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Esnaflarımızın ve sanatkarlarımızın nakit ihtiyaçlarını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5’lik faiz oranı ile Halkbank vasıtası ile kullandırılacak olan 100 milyar TL tutarındaki hazine faiz destekli kredi paketi cumhurbaşkanımızın imzası ile yürürlüğe girmiştir.

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

GENÇ GİRİŞİMCİLERİ SEVİNDİREN GELİŞME!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yeni Twitter paylaşımı ile yürürlüğe girdiği duyurulmuş olan esnaf kredi paketinde, genç girişimciler için de yeni bir düzenlemenin yer aldığı bilgisi kaydedildi. Bakan Nebati, daha önce sıfır faiz desteği ile genç girişimcilere ödenen 100 bin TL limitli kredinin, 300 bin TL’ye yükseltildiğini ifade etti. Ayrıca Bakan Nebati genç girişimci kredi başvurusunda aranan azami 30 yaş şartının da 35’e yükseltilmiş olduğunu müjdeledi.