Bakan Kurum o ilçelerde konutların inşasına başlandığını açıkladı: Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum  Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde ve Afşin ilçesinde konutların inşasına başlandığını açıkladı. Pazarcık ilçesinde 839 konutun ve Afşin ilçesinde ise 501 adet konut yapımına başlandığını duyurdu.

TOKİ'LER YAPILMAYA BAŞLANDI

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki büyük depremin ardından 11 ilde büyük yıkımlar meydana geldi. Bu illerde konutların yapılacağı ile ilgili daha önce açıklama yapan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Afşin ilçelerinde konutların inşasına başlandığını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. 

Bakan Kurum sosyal medya hesabı  üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda yapılan araştırmalar ve istişareler sonucunda Kahramanmaraş'ın iki ilçesinde TOKİ'lerin yapılmaya başlanacağını açıkladı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullanarak konutların yapılması ile ilgili açıkmayı yaptı;

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

"İstişarelerle belirlediğimiz, zemin etüt ve mikro bölgeleme çalışmaları tamamlanan, konut yapımına uygun bulunan alanlarda hızla inşaata başlıyoruz. TOKİ'miz Kahramanmaraş Pazarcık'ta 839, Afşin'de 501 konut için kazmayı vurdu" dedi.