Üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına dahil olmaya hak kazanan gençler için burs, kredi ve yurt hizmetleri sunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, son dönemlerde arama motorlarında sıklık ile sorgulanan kamu kurumlarından birisi olarak öne çıktı. Hem yeni dönemin burs/ kredi ve yurt hizmetlerine hem de geçmiş dönemlere ait kredi borçlarına ilişkin bilgi edinmek isteyen gençler, güncel açıklamalara erişmeye çalıştı. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün sunduğu kredi hizmetinden daha önce yararlanmış olan ve borcunu ödeyemediği için faiz uygulamasına takılarak büyük bir yükün altında kalan gençler, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmış olan “faizler sıfırlanacak” açıklamasının ardından büyük bir sevinç yaşadı. Ekim ayında açılan Meclis’ten geçerek yasalaşan bu karardan sonra borçların ne zaman sıfırlanacağı merak edilmeye devam edilirken dün Ankara Altındağ Yurt Koordinasyonu Merkezi’nde bir etkinliğe katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, milyonlarca genci yakından ilgilendiren konu başlıklarına ilişkin önemli bilgiler verdi. 

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN KREDİ FAİZİ AÇIKLAMASI!

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

bakan-kasapoglu-resmen-acikladi-kyk-burs-ve-kredisi-basvurusu-icin-sure-uzatildi-2359a-kadar-b (2)

Dün Ankara Altındağ Yurt Koordinasyonu Merkezi’nde düzenlenen bir etkinliğe katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, ekim ayında Meclis’e sunulan ve geçtiğimiz günlerde de resmen yasalaşmış olan kredi faizlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Faizlerin silindiğini ve 1 milyon 392 bin 629 öğrenciye ait olan toplamda 27 milyar TL’lik kredi borcunun silindiğini belirten Bakan Kasapoğlu, Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı sistemi üzerinden veya bankanın ATM noktaları aracılığı ile borçların ödenebileceğini ifade etti. 

SON BAŞVURU TARİHİNİ AÇIKLADI!

Açıklamalarına yeni dönemin kredi ve burs başvuru sürecine ilişkin güncel bilgiler ile devam eden Bakan Kasapoğlu, bazı gençlerin başvuru sürecinde bazı sorunlar ile karşılaştıklarını ve bu sebep ile de başvurularını tamamlayamadıklarını belirtti. Mağduriyete sebebiyet vermemek amacı ile başvuru sürecinin uzatıldığını belirten Bakan Kasapoğlu, 26 Kasım Cumartesi saat 23:59’a kadar başvuruların kabul edilmeye devam edileceğinin altını çizdi.