Bir süredir yükselen grafiklere sahip olan döviz kurları ile altın piyasası, gündelik hayat şartlarının giderek ağırlaşmasına sebep oldu. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana devam eden olumsuz ekonomik gelişmelere sene başı itibari ile yenilerinin de eklenmesi, hali hazırda geçim derdi içerisinde olan vatandaşların bütçelerinin iyiden iyiye sıfırlanmasına yol açtı. Bu durum karşısında en çok mağdur olan kesimlerden birisi olan ihtiyaç sahipleri, artan destek taleplerine olumlu karşılık verebilecek olan kurumları araştırmaya başladı.

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

İhtiyaç sahibi ailelerin yardımlarına koşan kamu kurumlarının başında gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde gelişen ve halen de devam eden zorlu ekonomik şartlara karşı yine ailelerin yanında olacağını bildirdi. Sene başından bu yana pek çok farklı kategori altında ihtiyaç sahibi ailelere destek olan bakanlık, bu kez de Aile Destek Programı başlığı altında pek çok farklı hizmeti vatandaşlara ulaştıracağını ifade etti. 

Geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın programına konuk olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı başlığı altında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olan destek ödemelerine ilişkin önemli bilgiler verdi. 

ÖĞRENCİLERE BAKANLIKTAN DESTEK!

bakan-derya-yanik-nakit-desteklerini-duyurdu-2-bin-tl-ulasim-destegi-verilecek-anaokulu-destek (2)

Katılmış olduğu program kapsamında bakanlık desteklerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin lisans eğitimi alan çocuklarına ve 25 yaşın altında aileden uzakta olan diğer çocuklara, ulaşım desteğinin sağlanacağını bildirdi. Bakan Yanık, senede iki kez olmak üzere tek yön için azami 500 TL, toplamda ise yaklaşık olarak 2 bin TL’lik desteğin verileceğini ifade etti. 

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN NAKİT YARDIMI!

Bu sene ilk kez ihtiyaç sahibi ailelerin anaokulu düzeyinde öğrenim gören çocukları için de yardım yapılacağını ifade eden Bakan Yanık bu destek için başvuruya ihtiyaç duyulmadığını, hali hazırda destek alan ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde olan bir anaokuluna yazdırmasının yeterli olduğunu belirtti. Bakan Yanık ilk destek ödemelerinin bu ay itibari ile hesaplara aktarılacağını bildirdi.