Bakan Berat Albayrak'tan Önemli Açıklama! Dev Desteğin Detaylarını Anlattı! Kimlere Destek Veriliyor?

Devlet tarafından ekonomik daralmayı çözmek üzerine sunulan destek paketlerinde esnaf ve sanayicilere ayrılan pay oldukça büyük. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar üzerinde esna ve sanayiciler için ayrılan dev destek paketinin miktarı açıklandı. Detaylar oldukça ilginç...

EKONOMİ 18.04.2020 - 17:23 18.04.2020 - 17:23

Koronavirüs salgını neticesinde devlet tarafından alınan ekonomik desteklerin kapsamı genişlemeye devam ediyor. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından esnaf ve sanayicilerin yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmak için alınan önlemler ve verilen destekler konusunda detaylı bir açıklama yapıldı. Berat Albayrak milyonlarca esnaf ve sanayiciyi yakından ilgilendiren dev destek hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Kamu bankalarının esnaf ve sanayicilere verdikleri destekler giderek büyümeye devam ediyor. Özel kredi paketleri, borç yapılandırma ve uygun ödeme koşullarının yanı sıra yeni kart ürünleriyle sektöre verilen destek büyümeye devam ediyor.

Dev Destek Paketinin Detaylarını Açıkladı

En son Halkbank tarafından esnaflar ve sanayiciler için çeşitli kredi destek paketlerinin hazırlandığı duyurulmuştu. Kolay ödeme seçenekleri, kredi borcu erteleme seçeneği ve bunun yanı sıra düşük faiz oranlarının pek çok kişiye derin nefes aldırdığı belirlenmişti.

Esnaf ve sanayici olan kesime verilen desteklerin tüm kamu bankaları nezdinde genişletildiği açıklandı. Esnaflar için şimdiye kadar verilen desteğin, Paraf ticari ile birlikte gerçekleşmesinin ardından 10 milyar 836 milyon liraya ulaştığı belirlendi.  

Sanayiciler için gerçekleştirilen maddi desteğin tutarı ise 59 milyar 62 milyon lira olarak belirlendi. Sektörlerin rahatlatılması, istihdam oranlarının korunması ve üretimin devam etmesi için verilen desteklerin devam edeceği ve dev bir destek paketi halinde vatandaşa sunulacağı belirtildi. Bundan sonraki dönemde de iş dünyası ve sektörlere verilecek desteklerin hız kesmeden devam edeceğinin sinyalleri verildi.

isbilgisi.com