Bakan Berat Albayrak'tan Çiftçilere Güzel Haber! Kredi Borçları 6 Ay Faizsiz Erteleniyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çitftçilere yönelik güzel bir haber duyurdu. Buna göre çiftçilerin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek olan Hazine destekli kredi ödemeleri 6 ay ertelendi.

EKONOMİ 28.04.2020 - 15:12 28.04.2020 - 15:12

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçi vatandaşlara güzel bir haber verdi. Bakan Albayrak sosyal medya aracılığı ile yaptığı duyuruda çifçilerin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek olan Hazine destekli kredi ödemeleri 6 ay faizsiz şekilde ertelendi.

Çiftçilerin yaklaşık 6 Milyar TL'lik kredi borçlarının ertelendiğini duyuran Bakan Albayrak, “Son on sekiz senedir çiftçilikle geçimini sağlayan vatandaşlarımızın hep yanında durduk. Büyük bir emek vererek üretim yapan çiftçilerimizin alınlarının terlerini karşılıksız bırakmamak adına devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Bugün koronavirüs nedeniyle yaşanan sorunlar karşısında yine çiftçilerimizin yanında durmayı kendimize görev edindik.” dedi.

Açıklamalarına güzel haberi duyurarak devam eden Bakan Berat Albayrak, “Bugün yine çiftçilerimizin yanlarında olduğumuzu gösterme günüdür. Bu maksatla Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek olan Hazine destekli kredilerin geri ödemelerini faizsiz bir biçimde 6 ay erteliyoruz. Bu şekilde çiftçilerimizin toplam 6 Milyar TL'lik borçlarını öteliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Berat Albayrak'ın çitfçilere duyurduğu haber büyük bir memnuniyet yaratırken konu hakkında ilerleyen günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından detaylı bir açıklama yapılacağı bildirildi.

isbilgisi.com