Aydın Denizli arasında gerçekleştirilen yeni otoyol çalışmaları için geri sayım başlamıştı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje, alınan karar sonrasında Resmi Gazete’de yayınlandı ve ihale için tarih verildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan karar sonrasında ihalenin geçici teminat tutarı 25 milyon lira olarak belirlenmişti. Planlanan ihale tarihi 12 Mayıs olarak açıklanırken, istekliler tarafından kapalı teklif alma usulüyle gerçekleştirilmesi bekleniyordu. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından projeye, Yap İşlet Devret modelinin hakim olması ve uzun zamandır beklenen çalışmanın hayata geçmesi planlanıyordu. Bugün açıklanan karar sonrasında ihalede tarihinin ertelendiği açıklandı.

İhale 1 Ay Ertelendi

12 Mayıs olarak belirlenen ve tüm çalışmaların tamamlandığı Aydın Denizli Otoyolu Projesi’nin, 1 ay süreyle ertelenmesine ve 11 Haziran 2020 saat 10:30’da gerçekleştirilmesine karar verildi. Karar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete’ye verilen bir ilan sonrasında duyuruldu. Projenin ertelenme süreci hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.