Ana Sayfa DÜNYA Avni Yıldırım Hakem Kurbanı

Avni Yıldırım Hakem Kurbanı

Avni Yıldırım WBC süper orta siklet kemeri karşılaşmasında hakem kurbanı oldu.

10
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri’nden sporcu Anthony Dirrel ile sonucu tartışmalar yaratan bir müsabakaya çıkan Türk boksör Avni Yıldırım, WBC süper orta siklet kemeri karşılaşmasında müsabakadan yenik ayrıldı.

Türk boksör Avni Yıldırım, Dünya Boks Konseyi süper orta siklet unvan maçı sırasında Amerikalı sporcu olan Anthony Dirrell ile karşılaşmaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Minneapolis şehrinde yapılan karşılaşma Armory Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapıldı. Karşılaşmaya kariyerinde çıkmış olduğu 22 karşılaşmadan 21’inde galip ve sadece 1 tane karşılaşmada yenik ayrılan Avni Yıldırım, kariyerinde çıktığı 34 karşılaşmanın 32 tanesinden galibiyet, 1 tanesinden mağlubiyet ve 1 tanesinden beraberlik ile ayrılan Anthony Dirrell ile yaptı.

Maçın 10’ncu raunduna gelindiği zaman Dirrell’in kaşı açldı. Sağlık ekibi ise kanamaya müdahale etti ve boksörün karşılaşmaya devam edemeyeceğinin kararını verdi. Hakemler ise yaşanan kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın yapmış olduğu darbelerden dolayı değil de maçın akışından kaynaklı olduğuna dair hüküm verirken karşılaşmada teknik nakavt kararının verilmesinin yerine karşılaşmayı direk bitirdi.

Amerikalı boksör, hakemler tarafından verilmiş olan 96 – 94 (Dirrell), 98 – 92 (Avni Yıldırım) ve 96 – 94 (Dirrell) puanlarıyla beraber vermiş olduğu karşılaşmayı kazandı ve unvan maçının galibi oldu. Karşılaşmada teknik nakavt verilmesi gereken yerde maçın direk bitirilerek Dirrell’e karşı verilmiş olan puanlar ise tartışmalar yarattı ve hakemlerin taraflı bir şekilde hareket ettiğinin düşünülmesine sebep oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here