AVM'ler Ne Zaman ve Nasıl Açılacak!

Ölümcül koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbriler gereği 15 Mart 2020'den itibaren kapalı olan AVM'lerin ne zaman açılacağına dair tartışmalar yapılmaya başlandı. Koronavirüs tedbirleri ne zaman kalkacak. AVM'ler ne zaman açılacak?

EKONOMİ 27.04.2020 - 18:12 27.04.2020 - 18:12

Son günlerde kamuoyunda çokça tartışılan konulardan birisi de AVM'lerin ne zaman açılacağı meselesi oldu. Toplumun her kesiminden birilerinin fikir beyan ettiği konuna henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak herkes niyetini ortaya koymaya başladı.

AVM ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, kamuyu yönetenlerin gerekli onayı vermeleri halinde 11 Mayıs'tan itibaren AVM'leri açabileceklerini beyan etti. Altaş bu konuda Sağlık Bakanlığı'nı ve Bilim Kurulu'nu işaret etti. İlgili kurumlar onay verirlerse AVM'ler 11 Mayıs'ta açılacak.

AVM'lerin açılmasının eskisi gibi normalleşme anlamına gelmediğini söyleyen Altaş, “AVM'lerin açılması demek koronavirüs tedbirlerini komple bırakmak anlamına gelmiyor. Biz böyle bir şeyi talep etmiyoruz. Bilim Kurulu onay verirse açarız ve kapılarda ateş ölçümü ile maske dağıtımı gerçekleştiririz.” ifadelerini kullandı.

AVM ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, parekendecilerin AVM'leri açmak için talepte bulunduklarını belirterek, “Restoren, oyun alanı ve sinema gibi yerler kesinlikle açılmayacak. Ancak bize izin verirlerse 11 Mayıs'ta vatandaşların hizmetine 460 AVM'yi aynı gün içinde açarız.” dedi.

isbilgisi.com