Asgari ücret alan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir ödeme açıklaması yapıldı. Birçok kişi devlet tarafından sağlanan ödemelerden yararlanamaya çalışırken maaşlara ek olarak 1000 TL ek ödeme yapılacağı belirtildi. Özel sektörde çalışan vatandaşları yakından ilgilendiren destek açıklamasının detayları oldukça merak edildi. 

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Özel sektör çalışanlarının maaşı yeni yılın başında güncellenmiş ve asgari ücrete zam gelmesinin ardından 5 bin 500 TL olan asgari ücret 8 bin 500 TL olarak güncellenmişti. Yaşanan asgari ücret gelişmesinin ardından hemen sonra asgari ücrete ek olarak 1000 TL asgari ücretli çalışanlara verileceği açıklandı. 

1000 TL EK ÖDEME YOLA ÇIKTI!

Asgari ücretli özel sektör çalışanlarına maaşa ek olarak 1000 TL doğalgaz desteği ödemesi yapılacağı açıklandı. Milyonlarca asgari ücretli özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren doğalgaz desteği ödemelerinin detayları oldukça merak edilirken doğalgaz yardımından yararlanmak isteyen işçiler içinde detaylar paylaşıldı. 

İşverenlerin çalışanlarına 1000 TL'ye kadar enerji desteği sağlayabileceği ve bu desteği primden ve gelir vergisinden düşülebildiği belirtildi. Yapılan açıklama doğrultusunda milyonlarca asgari ücretli çalışan sağlanacak 1000 TL destek ödemesi hakkındaki detayları merak etmeye başladı. İşverenlerin çalışanları için sağlayabileceği 1000 TL destek ödemesinin hem nakit veya da karta yükleme şeklinde yapılabileceği belirtilerek aynı zamanda bu ödemenin primden ya da gelir vergisinden düşülebileceği açıklandı. İşveren tarafından enerji dışında yapılacak örneğin su faturası gibi ödemelerin ise kapsam dışı olduğu belirtildi. 

Gündemi yakından takip etmek ve anında hakim olabilmek için isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.