Türkiye'de Aralık ayının başından itibaren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarını sürdürdü. Toplam 4 toplantı yapan komisyondan bugün yapılan son toplantıda 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret rakamı çıktı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni asgari ücreti 2.825 TL olarak duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DÜŞÜNCESİ MERAK EDİLİYOR!

Açıklanan 2021 asgari ücret rakamı işverenleri memnun etse de işçi kesimi bu zamma büyük itirazlarda bulunmaya başladılar. Oluşan memnuniyetsizlik karşısında tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Asgari ücret zammı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son açıklamasında rakamanın belli olmasının ardından tavrını ortaya koyacağını bildirmişti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan yıllardır bekledikleri sonucu alamayan çalaşanlar şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine bir müjde vermesini bekliyorlar. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde kabine toplantısı yapılacak. Asgari ücret zammı da kabine toplantısında görüşülecek.

ASGARİ ÜCRET EK ZAMLA 3.000 TL'YE Mİ ÇIKACAK?

Vatandaşlardan gelen itirazların da kabine toplantısında gündeme alınması beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücretli çalışanlara yeni yıl müjdesi verebileceği ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın inisiyatifini kullanarak asgari ücreti 3.000 TL'ye çıkartabileceği belirtiliyor. Ancak bu konuda henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Akşam saatlerinde sona erecek kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak. Bu açıklama sırasında asgari ücretlilere bir müjde verilip verilmeyeceği belli olacak.

isbilgisi.com