Dünya petrol piyasasında yaşanan krizin etkisinin devam etmesi ve ABD'de uygulamaya sokulması beklenen ekonomik destek paketi ile alakalı olarak olumlu bir adım atılmaması nedeniyle petrol fiyatlarında bir süredir düşüş trendi hakim oluyordu. 41 dolar seviyesine kadar gerileyen brent petrol ise Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının yeniden hesaplanmasını gereklilik haline getirdi.

BENZİNE İNDİRİM GELİYOR

Dolar kurunun artmış olmasına rağmen Türkiye'de akaryakıt ürünlerinin maliyetlerinin azaldığını söyleyen petrol sektörü uzmanları ilk olarak benzine indirim yapılacağının müjdesini duyurdular. Bu geceden itibaren geçerli olacak benzin indiriminin miktarı ise 12 kuruş olarak bildirildi.

12 KURUŞ İNDİRİM UYGULANACAK

Benzine bu geceden itibaren uygulanacağı tahmin edilen 12 kuruşluk indirimin ardından oluşacak yeni fiyatlar da vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Buna göre İstanbul'da 6 lira 80 kuruştan satılan benzinin litresi bu gece yarısından sonra 6 lira 68 kuruşa inecek.

BUGÜN RESMEN AÇIKLANACAK

Benzine gelecek olan indirim bugün gün içerisinde Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından resmen açıklanacak. EPGİS'in duyurusunun ardından bu gece yarısından itibaren tüm Türkiye'de indirimli benzin fiyatları geçerli olacak.

MOTORİNE İNDİRİM BEKLEMEDE!

Öte yandan bir diğer önemli akaryakıt ürünü motorinin fiyatında bu hafta herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. Ancak motorine de gelecek hafta içerisinde ani bir fiyat yükselişi olmaması durumunda indirim yapılacak.

isbilgisi.com