Araç Sahiplerini Şok Edecek Akaryakıt Zammı Geliyor! Benzinin Litre Fiyatına Büyük Zam Resmen Açıklanacak!

Dolar kurundaki yükseliş ve petrol fiyatlarının koronavirüs sürecinin öncesindeki seviyeye çıkması Türkiye'de araç sahiplerini şok edecek bir benzin zammının gelmesine neden oluyor. Sektör uzmanları tarafından yapılan bilgilendirmeye göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından  itibaren dev bir zam gelecek. Benzine ne kadar zam yapılacak?

EKONOMİ 25.11.2020 - 18:57 25.11.2020 - 18:57

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının yeniden hesaplanmasına neden olacak ekonomik gelişmeler yaşanıyor. Sektör uzmanlarına göre bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına dev bir zam yapılacak.

PETROL FİYATI YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE!

Küresel petrol piyasasında meydana gelen yükselişler ile 2020'nin en yüksek seviyelerinden birisi görülmeye başlandı. Koronavirüs aşının bulunmasına dair olumlu veri akışları ile riskleri minimize eden petrol sektörü fiyat artışı yakalamayı başardı. Brent petrolün varili 48 dolara kadar yükseldi. Bu seviye yılın en yüksek noktalarından birisi olarak değerlendiriliyor.

DOLAR KURU AKARYAKIT MALİYETLERİNİ ARTTIRDI!

Petrol fiyatlarının yükselişinin yanında dolar kurunun da 8 TL sınırına dayanması Türkiye'de akaryakıt maliyetlerini yukarıya çekti. Bu nedenle yapılan hesaplamalarda fiyatların yeniden belirlenmesine ihtiyaç duyuldu. 

BENZİNE 37 KURUŞ ZAM!

Sektör uzmanlarına göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 37 kuruş zam yapılacak. Bu zam bugün öğle saatlerinden sonra Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından resmen açıklanacak.

BENZİNİN LİTRE FİYATI 7 TL'Yİ GEÇECEK!

Benzine gelecek olan 37 kuruşluk zammın ardından benzinin litre fiyatı 7 TL'yi geçecek. Benzinin litre fiyatı İstanbul'da 6,67 TL'den 7,04 TL'ye, Ankara ve İzmir'de ise 7,10 TL olacak. 

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@