Araç Sahiplerine Müjde! Petrol Fiyatlarının Etkilediği Benzine İkinci İndirim Geliyor! Benzin Fiyatlarına 8 Kuruş İndirim Kapıda!

Petrol fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar ve ani düşüş benzin fiyatlarına da yansıdı. Dün yapılan 5 kuruşluk indirimin ardından bugün de 8 kuruşluk yeni bir indirimin yapılması bekleniyor.

EKONOMİ 21.04.2020 - 10:26 21.04.2020 - 10:26

Petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar sonrasında dün ABD’de sıfır doların altına inmesi tarihi bir seviye olarak isimlendirilmişti. Petrol üreticisi konumunda bulunan ülkelerin almış olduğu kararlar sonrasında benzin üretiminde kısıtlama gidilmesine karar verilmişti. Koronavirüs salgını nedeniyle talebin giderek düşmesi petrol fiyatlarında hızlı bir gerilemenin yaşanmasına neden oldu.

Petrol fiyatlarına meydana gelen dalgalanma sonrasında benzin ve motorin fiyatlarında indirimler yapılmıştı. Son olarak dün benzinin litre fiyatında yaşanan dalgalanmalar neticesinde 5 kuruş indirim yapılmasına karar verildi. Dün yaşanan gelişmelerin ardından benzine bugün 8 kuruşluk indirimin yapılması bekleniyor.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olması beklenen benzin indiriminin araç sahipleri için oldukça sevindirici bir haber olduğu dile getirildi.

Benzin Fiyatları Nasıl Değişecek?

Benzinin litre fiyatı şimdilerde 5.25 lira olarak belirlenmişken Ankara ve İzmir’de ise 5.36 liradan satılıyor. 8 kuruşluk indirimin gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. Dağıtım firmaları tarafından belirlenecek olan fiyatlar illerin durumuna ve şirketler arasındaki rekabete göre değişiklik gösterebiliyor.  

isbilgisi.com