Araç Sahiplerine Müjde! Bu Gece Motorine 21 Kuruş İndirim Bekleniyor!

Koronavirüs salgını petrol üreticilerini de olumsuz etkiledi. Salgın sebebiyle dalgalanmaların meydana geldiği petrol fiyatları hızla gerilemeye başladı. Bu süreçte motorinde yaşanan gerilemenin gece yarısından itibaren pompalara da yansıması bekleniyor.

EKONOMİ 16.04.2020 - 14:17 16.04.2020 - 14:17

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar fiyatlara yansımaya devam ediyor. Salgının ilk dönemlerinden bu yana yaşanan güvensiz durum, OPEC ülkelerinin aldığı üretimi sınırlandırma kararı sonrasında petrol fiyatlarında ciddi düşüşler meydana geldi. Brent petrol fiyatının şimdilerde 27 dolardan işlem gördüğü ifade ediliyor.

Fiyatlar Akaryakıt Fiyatlarını Etkiledi

Uluslararası piyasalarda gerçekleşen fiyat değişimleri sonrasında motorinin tonu 254 dolar seviyelerinden 238 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yaşanan gerilemenin pompa fiyatlarına da yansıması bekleniyor. Motorinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 21 kuruş indirimin yapılması bekleniyor. Yapılması muhtemel motorin indirimi sonrasında İstanbul’da motorinin ortalama fiyatının 5.15 seviyelerine kadar gerileyeceği ifade ediliyor.

Benzinde İndirim Yok

Motorin fiyatlarında yapılan indirimlere rağmen benzin fiyatlarında herhangi bir fiyat indiriminin planlanmadığı belirtildi. Benzinin tonu şimdilerde 203 dolar seviyelerinde sabitlenmiş durumda. Benzin fiyatlarında herhangi bir değişimin yaşanmaması sebebiyle pompa fiyatlarında da bir zam ya da indirim öngörülmüyor.