Araç Sahibi Her Vatandaşa Yeni İş İmkanı! Asgari Ücretin 3 Katını Kazanabilecekler!

Yurtiçi Kargo tarafından uygulamaya konulanacak iki yeni proje ile binlerce kişiye istihdam imkanı sağlanacak. Yurtiçi kargo Genel Müdürü Fatih Önyol yeni projeler hakkında bilgi vererek araç sahibi vatandaşların kargo hizmeti vereceklerini ve bunun karşılığında da çok ciddi bir gelir elde edebileceklerini söyledi.

İŞ DÜNYASI 11.06.2020 - 19:02 11.06.2020 - 19:02

Koronavirüs sürecinde gelişme gösteren iş kollarından birisi de kargolar oldu. İnsanların internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlığı kazanmalarının ardından kargo şirketlerinin işlem hacmi oldukça yüksek bir seviyeye ulaştı.

Mevcut personelleriyle zaman zaman hizmetleri aksatmak zorunda kalan kargo şirketleri yeni istihdam formüllerini devreye almaya başladılar. Yurtiçi Kargo da geliştirilen iki yeni projeyi uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

ARAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA İŞ İMKANI

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol konu ile alakalı olarak bir açıklama yaparak, “Kargoya olan ilgi sadece ülkemizde değil tüm dünyada artış gösterdi. Bu ilginin koronavirüs sürecinin ardından da devam edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle sistemler bazı düzenlemeler yapmak zorundayız. Araç sahibi olan herkesin başvurabileceği bir sistemi getiriyoruz. Parça başına göre gelir elde edilebilecek bu sistemde önemli bir istihdam oluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi.

ASGARİ ÜCRETİN 2-3 KATI GELİR ELDE EDİLEBİLECEK

Yeni sistem hakkında bilgi vermeye devam eden Fatih Önyol, “Araç sahibi olanlar firmamıza başvurarak beraber çalışmak istediklerini belirtecekler. Firmamız bu kişileri oryantasyon programına alacak. Daha sonra kendi araçlarıyla çalışıp dağıtım yaptıkları paket başına ücret alacaklar. Bu kişiler asgari ücretin 2-3 katı miktarında gelir elde edebilecekler.” ifadelerini kullandı.

ESNAFLAR KARGO ŞUBESİ OLACAK!

Yurtiçi Kargo tarafından geliştirilen ikinci projede ise esnaflara ek gelir imkanı sağlanacak. Kargo şirketi ile esnaflar arasında bir anlaşma yapılacak. Kargo paketleri anlaşılan esnafların iş yerlerine bırakılacak ve müşteriler bu iş yerlerinden kargolarını teslim alacaklar. Bu şekilde evde bulunmama gibi bir sebep kargo ulaşımı için engel teşkil etmeyecek. Müşterilerin talebiyle kargolar müşterilerin en yakınında olan iş yerlerine bırakılıp istenilen saatte alınması sağlanacak.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@