Meclis’te 2023 bütçe görüşmelerinin devam ettiği şu günlerde, yerel idarelerde de yeni döneme ilişkin planlar oluşturulmaya başlandı. Aylık toplantılarını düzenlerken 2023 yılına dair yeni kararlar da alan ve ilgili kararları kamuoyu ile paylaşan belediyeler, bazı ücretlerde de tarife değişikliğine gitme kararları aldı. Son ücret değişimi haberi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. 

Aralık ayına ilişkin toplantılarının 4’üncü oturumunu gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 2023 yılına dair yeni kararlar aldı. Söz konusu kararlardan birisinin de 2023 İSPARK otopark ücretlerine ilişkin olduğu duyuruldu. Meclis üyelerinin imzaları ile 2023 otopark ücretleri kesinleşti. 

YÜZDE 100 ZAM İSTEDİLER!

arabasi-olanin-derdi-buyuyor-istanbul-buyuksehir-belediyesi-ispark-otopark-ucretlerine-zam-yap (2)

Aralık ayı toplantılarının dördüncü oturumunu gerçekleştirmiş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis’i, İSPARK otopark ücretlerini masaya yatırdı. 2023 otopark ücretlerine ilişkin görüşlerin bildirildiği toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin 2023 otopark ücretlerine yüzde 100’lük bir zammın yansımasını önerdiği öğrenildi. 

1 OCAK TARİHİNDEN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK!

CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi! CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi 2023 İSPARK otopark ücretlerine yüzde 100 zam yansıtılmasını talep etse de Meclis yönteminden farklı bir karar çıktı. Oy birliği ile alınan karara göre otopark ücretlerine yüzde 60 oranında zam yansıyacağı bilgisi kaydedildi. 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni İSPARK otopark tarifesine göre belirlenen saatlik ücretler, şu şekilde hesaplandı: 

  • Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beykoz, Bayrampaşa, Bahçelievler, Eyüpsultan, Güngören, Kağıthane, Maltepe, Kartal, Sarıyer, Zeytinburnu, Pendik, Tuzla, Ümraniye: 17,50 liradan 28 liraya yükseltildi. 
  • Adalar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Beylikdüzü, Sancaktepe, Başakşehir, Büyükçekmece, Çekmeköy, Çatalca, Esenler, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Sancaktepe, Silivri, Küçükçekmece, Sultangazi, Şile, Sultanbeyli: 12,50 liradan 20 liraya yükseltildi. 
  • Taksi giriş çıkış ücretleri: 5,50 liradan 8 liraya yükseltildi. 
  • Taksiler için bir günlük bekleme ücreti: 21 liradan 33 liraya yükseltildi.