Ana Sayfa TEKNOLOJİ Apple Kurucusu Facebook’a Güvenmiyor

Apple Kurucusu Facebook’a Güvenmiyor

Apple kurucusu Wozniak Facebook kullanmadığını ve artık onlara güvenmediğini söyledi.

12
0
Paylaş

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Steve Wozniak bir internet sitesinin haberine göre Facebook’u kişisel verileri izin olmadan satarak kullanıcı gizliliğini yok saydığını düşünüyor.

Bu sayede Mark Zuckerberg’e olan güvenini tamamen kaybettiğini söyleyen Wozniak bunu konuşurken gördüğümde yapmış olduğu açıklamaların ve söylediklerinin hiçbir önemi yok. Ben ona karşı güvenimi kaybettim açıklamalarında bulundu. Röportaj esnasında gelen bir soruya Wozniak ise Amerikan hükümetinin Facebook’un gizliliği konusunda yanlışlarını ve yalanlarını denetlemesi gerekiyor mu? Sorusuna ise evet olarak yanıt verdi kesinlikle bir çeşit düzenlemeye ihtiyaçları olduğunu söyleyen Steve Wozniak Amerika Birleşik Devletleri’nin veri gizliliği konusunda birçok Avrupa ülkesine oranla geride olduğunu savundu.

Ayrıca Steve Wozniak çok uzun bir süre önce Facebook kullanmayı bıraktığını ve kişisel hesabını sildiğini söyledi. Kesinlikle onlara güvenme konusunda birçok soru işareti olduğunu söyleyen Wozniak kişisel verilerin satılması ya da başkalarının eline geçmesini sağlamak büyük bir suçtur. Bu konuyla alakalı Amerika Birleşik Devletleri’nin adımlar atarak kişisel verilerin çok daha güvenilir bir şekilde tutulması konusunda yeni yasalar çıkarması gerektiğini düşünüyorum ifadelerinde bulundu.

Kısa süre önce çıkan haberlere göre Facebook’un bazı uygulamalar aracılığıyla insanların kişisel bilgilerine ulaşarak bu verileri başkalarına sattığı iddia edilmişti. Konuyla alakalı Facebook Ceo’su Zuckerberg de kesinlikle bunun gerçeği yansıtmadığını ve doğru olmadığını söylemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here