Ana Sayfa TEKNOLOJİ Apple İphone Kararını Değiştirdi

Apple İphone Kararını Değiştirdi

Apple teknik destek anlamında değişiklik yaptı. Farklı modellerin tamiri de yapılacak.

9
0
Paylaş

Apple almış olduğu kararlar birlikte farklı bataryaya sahip İphone modelleri tamir etmeye başlayacağını duyurdu. ABD merkezli teknoloji devi müşterilerin Apple ürünleri ile ilgili problem yaşamaları konusunda teknik servislerinde İphone tamiri işlemlerinde ve Apple ürünü olmayan bataryaya sahip akıllı telefonları da kabul edeceğini duyurdu.

apple’ın teknik servis kuralları gereği bir İphone bataryası Apple ürünü olmayan bir batarya ile değiştirilmesi durumunda söz konusu müşterilerine hizmet vermek istemiyordu. Ancak açıklanan bir habere göre Apple mühendisleri artık iPhone’un bataryası Apple ait olmasa bile söz konusu olan ürünün ekranını ana işlem kartını mikrofonlu ve diğer parçalarını da tamir etmeyi kabul edecek.

Apple yapmış olduğu açıklamada herhangi bir ücret ayrımı olmadan değişimleri yapacağını duyurdu. Ücret farkı olmadan farklı model bataryalarında değişimleri artık Apple teknik servislerinde mümkün olacak. apple son dönemde ürün satışlarında düşüş yasada yüksek ürün maliyeti ve yüksek fiyat politikası nedeniyle 2018 yılında da kar etmeyi başardı. Özellikle Samsung Galaxy S9 Plus 5. 3 milyon satışla bu alanda zirvede yer aldı.

Apple müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek için farklı markaya ait batarya ve ürün değişimi de yapacağını duyurmuştu. Söz konusu olan ürünlerin ana işlem kartı mikrofon ve diğer parçaları da tahmin edilerek hizmet alanı genişletilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here