Ana Sayfa TEKNOLOJİ Apele Türkiye’de İndirim Yapacak

Apele Türkiye’de İndirim Yapacak

Apple Türkiye ve bazı ülkelerde hem teknik servis hem de ürün satışında indirim yapacak.

9
0
Paylaş

Apple Türkiye de indirim yapmaya hazırlanıyor. Apple’ın Ceo’su Tim Cook bundan bir 1 ay kadar önce Türkiye başta olmak üzere bazı ülkelerde fiyatlandırmada indirim yapacaklarını açıklamıştı.

Yeni gelen gelişmelere göre Tim Cook açıklamasına paralel olarak teknik servis fiyatları üzerinde de yeni düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Apple Türkiye için indirim sinyallerini vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre Cook Türkiye başta olmak üzere dolar ve diğer para birimlerine karşı değer kaybeden yerel para birimlerine kullanan ülkeler için Apple’ın yeni bir fiyat politikası uygulayacağını söylemişti. Bu amaçla bütün teknik servisten de dahil olmak üzere Apple Türkiye’de birçok ürünün de indirim sağlayacak indirime gitmesi planlanan modeller arasında da iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods, Mac yer alıyor.

Yapılacak indirim ile ilgili herhangi bir tarih verilmezken bahsi geçen indirimi Apple’ın Mart ayında düzenlediği etkinlik sonrasında başlaması bekleniyor. Apple Store’a gelecek yeni ürünler ile birlikte yapılacak güncelleme ile ürünlerin fiyatlarında da iyileştirme yapılacak teknoloji devinin böyle bir indirime gitmesinin deki en büyük nedenlerin başında da daha uygun fiyatla ürünlerini satıyor olması gelecek. Apple’ın ayrıca yeni ürünlerini piyasaya sürmüş olması da eski ürünlerinin elinde kalmaması adına böyle bir çalışma yaptığı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here