Ana Sayfa EKONOMİ Annelere Günlük Ödeme 80 TL Oldu

Annelere Günlük Ödeme 80 TL Oldu

Annelere ödenen ücret 2019 yılında artarak günlük 80 TL oldu.

5
0
Paylaş

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işte anne projesi kapsamında 2018 yılında kursa programları katılan annelere zorunlu giderlerinin karşılanması amacıyla verilen günlük paranın 2019 yılında arttırıldığını söyledi. Annelere verilen günlük ücretin 2019 yılında 80 TL olacağını açıkladı.

Kadınların ailenin toplumda güçlenmesi ve nitelikli eğitim alabilmeleri için desteklerin süreceğini söyleyen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk sosyal güvenliğin sağlanması ve kadın girişim sayısının artırılması için çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada ailenin ve kadınların güçlendirilmesi için 2019 yılında attıkları adımların gelişeceğini ve hedeflerinin 2023 olduğunu söyledi.

Kadınların iş gücüne katılımlarını arttırmak için çalışacaklarını söyleyen Bakan bu alanda da olumlu gelişmelerin olduğunu ve çalışmaların hızlanarak devam edeceğini aktardı. 2005-2018 yılları arasında kadın istihdamı 3 milyon 752 bin kişi olarak kayıtlara geçti. Bakan 17 yıldır Türkiye’de kadınların iş hayatına geçiş yapması ve bu duruma adapte olması için çalışmalar yapıldığını vurguladı. Hedeflerinin 2018-2023 yılları arasında olduğunu söyleyen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı”nın hazırlanarak yürürlüğe sokulduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here