Ankara Büyükşehir Belediyesinden Yeni Sosyal Yardım Projesi! '6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin' Kampanyası Başladı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı öncesinde yeni bir sosyal yardım kampanyası başlatıldı. “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” isimli kampanya vesilesi ile Belediye Başkanı Mansur Yavaş hayırseverlere seslendi. Hazırlanan bir internet sitesi üzerinden hayırseverler Ankara'daki ihtiyaç sahiplerine çeşitli konularda yardımlarını ulaştırabilecekler.

GÜNDEM 13.05.2020 - 17:54 13.05.2020 - 17:54

Koronavirüs sürecinde belediyelere öncülük yapan ve vatandaşlar ayardım konsuunda oldukça aktif bir rol oynayan Ankara Büyükşehir Belediyesi yine örnek olacak bir çalışma ile gündeme geldi. Bir süre önce başlatılan “6 Milyon İçin Tek Yürek” kampanyası bir seviye daha öteye taşınarak “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” şekline dönüştürüldü.

Bu yeni kampanya ile alakalı olarak www.ankaratekyurek.com internet sitesi kullanılacak. Bu internet sitesi üzerinden hayırsever vatandaşlar çeşitli alanlarda şeffaf bir şekilde bağış yapabilecekler. Bu internet sitesi aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturaları bir başkası tarafından ödenebilecek, imkanı olmayan vatandaşların Ankarakartlarına TL yüklemesi yapılabilecek veya yine ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakit yardım iletilebilecek.

ANKARA'DA YENİ SOSYAL YARDIM PROJESİ!

Başlatılan yeni kampanya hakkında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kurduğumuz gönül köprüleri ile bayramları daha anlamlı kılıyoruz. 6 milyon hemşehrimizle bayram sevincimizi paylaşıyoruz. Güzel şehrimiz Ankara'da hiç kimse bayrama buruk, gönlü kırık girmesin. Kimsenin bayram sevinci eksik kalmasın.” dedi.

Başlatılan kampanyaya Ankaralı hayırseverler büyük ilgi gösteriyorlar. Özellikle Ramazan Bayrmaının yaklaşması vesilesiyle vatandaşların yardım etme isteklerinin yükseldiği ifade ediliyor.

isbilgisi.com