Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu

Enflasyonun yukarı yönlü hareketlerinin devam ediyor olması sebebi ile sene başından bu yana geçim derdi içerisinde olan tüketiciler, bir gün satın aldıkları ürünü diğer gün aynı fiyattan bulamamalarına isyan etmeye başladı. Aniden değişen ürün ve hizmet fiyatlarına ayak uydurma konusunda oldukça güçlük çeken ve aylık kazançları ihtiyaçlarını dahi karşılamaya yetmezken bir de geçinmeye çalışan tüketiciler, çocuklarının eğitim masraflarını karşılama konusunda da yetersiz kalmaya başladı. 

Gıda, kira, doğal gaz, elektrik, giyim ve daha pek çok alanda yüksek oranlı zamlar ile karşılaşan ve tüm bu giderlerini karşılamaya çalışırlarken bir de çocuklarının artan eğitim masrafları için bütçe ayırmaya çalışan vatandaşlar, bu konuda destek arayışı içerisine girdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kamu kurum ve kuruluşu öğrencilerin eğitim desteklerine karşı elini taşın altına koyarken yüzleri güldüren bir haber de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yapan ve müjdesini videolu paylaşımda veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hem ailelerin hem de öğrencilerin yüzlerini güldürdü. 

VİDEOLU PAYLAŞIM İLE DUYURDU!

ankara-buyuksehir-belediyesinden-ornek-davranis-ogrencilerin-baskent-kartlarina-kantin-destekl (2)

20 Aralık Salı günü resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yayınlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere ve ailelerine müjdeli bir haber verdi. Yavaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Yayınlanan haberlerde her gün okullarına açık ve orada da aç kalan çocuklarımızın varlığını, üzülerek takip ediyoruz. Çıkan haberler arasında en etkileyici olan ise açlıktan ötürü okullarda ağlayan çocukların olması idi. Bu haberler, bizlerin sorumluluklarını daha da artırıyor. Bu sebep ile sosyal yardım alan ailelerimizin çocukların için yılbaşından sonra ilk etapta pilot bölgelerde sonrasında ise tüm Ankara’da Başkent Kart ile kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz.”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANTİN YARDIMI NE KADAR?

Mansur Yavaş, ilk etapta 14 bin toplamda ise 60 bin öğrenciye sunulacak olan kantin desteğinin, aylık 330 TL olacağını ifade etti.