Giderek dijitalleşen hayat şartları kapsamında sosyal medya platformlarının kullanım sıklığı da artmaya başladı. Artık bir haberleşme uygulamasından çok daha fazlası olduğunu kanıtlamış olan sosyal medya platformları, dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna yaşanan gelişmelerin kısa süre içerisinde aktarılmasını da sağlayarak haber alma hakkını kişilere veren birincil uygulamalar olarak değerlendirilmeye başlandı. 

Akıllı cihazların popülerleşmeye başlaması ile birlikte günden güne abone sayılarını arttırmaya devam eden sosyal medya platformları görüntülü konuşma, sesli konuşma, grup konuşmaları, dosya paylaşımı ve daha pek çok işlevin aynı anda yürütülmesini sağladı. Bu platformlar arasında öne çıkan uygulamalardan birisi de WhatsApp oldu.

Meta firması tarafından satın alındıktan sonra kendisini sürekli yenilemeye ve buna bağlı olarak da geliştirmeye devam eden WhatsApp, sene başından bu yana birçok farklı özellik ile kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bu kapsamda son güncellemesini bir ay önce Android cihazlar için yayınlayan WhatsApp, bugün iOS cihazlar için yapmış olduğu bir yenilik ile daha gündeme geldi. 

Dacia'dan gezi tutkunlarına müjde! Arka kısmı yatak odasına çeviren uyku paketi tanıtıldı Dacia'dan gezi tutkunlarına müjde! Arka kısmı yatak odasına çeviren uyku paketi tanıtıldı

Yaklaşık olarak bir ay önce Android cihazlar için yeni bir güncelleme yayınlayan ve güncelleme sayesinde de uygulamanın yeni özelliklerinin kullanılmasına erişim izni veren WhatsApp, bugün yayınlamış olduğu yeni bildiride söz konusu yeni özelliklerin iOS cihazlarda da erişime açıldığını bildirdi. WhatsApp’ın yeni iOS güncellemesi ile kullanıma açılan özellikler merak konusu oldu. 

GRUP KONUŞMALARINDA KİŞİSEL TERCİH İMKANI!

androidden-sonra-iosa-da-whatsappin-yeni-ozelligi-geldi-artik-yalnizca-onlar-gorebilecek (2)

Yaklaşık bir ay önce Android cihazlarda yeni özelliklerinin kullanılmasına izin veren WhatsApp, iOS cihazlara göndereceği son güncelleme ile birlikte ilgili cihaz kullanıcılarının da uygulamanın yeni özelliklerinden yararlanabileceklerini belirtti. Yeni özellik ile birlikte grup konuşmalarından çıkmak isteyen kullanıcılar, gruptan çıkmış olduklarını yalnızca belirlemiş oldukları grup katılımcılarına duyuracak, diğerleri ise bu terk edişin farkına bile varmayacak. 

YÖNETİCİLERİN YETKİLERİ ARTTIRILDI!

WhatsApp’ın yeni özelliklerinden birisi de grup yöneticilerini kapsadı. Buna göre artık grup yöneticisi, grupta bulunan bir mesajı iki güne kadar tamamen silme yetkisine sahip olacak.