Koronavirüs salgını son dönemlerde ekonomi piyasalarını alt üst etti. Tüm dengelerin değiştiği ve pek çok fırsatın ortaya çıktığı bu dönemde kripto paralar tekrar gündeme geldi. Sosyal izolasyonun sağlandığı ve alışverişlerin online olarak yapılmaya başlandığı son günlerde pek çok kişi kripto para fırsatlarını araştırmaya başladı.

Brawe New Coin analisti olarak tanınan Josh Olszewich merak edilen sorulara yanıtlar verdi. Özellikle Bitcoin fırsatlarını değerlendirirken hem yatırımcılara hem de yatırımcı olmak isteyenlere önemli açıklamalarda bulundu. Dün atmış olduğu bir tweet sonrasında kripto para piyasalarına olan ilginin bir anda yükseldiği belirtildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı analizlerde Bitcoin için ender görülen bir alım fırsatının oluştuğunu dile getirdi. Dijital para piyasalarında meydana gelen ani yükselişlerin özellikle 5 haftalık süreç içerisinde katlanarak devam ettiği ve ilk kez Ichimoku Cloud’un da üstüne çıktığı tespit edildi. Bu da ilerleyen dönemlerde yeniden yükselişe geçeceği anlamını taşıyor.

Bitcoin Fiyatı 2019 Yılında Yüzde 250 Arttı!

Bulut formasyonu ise son dönemlerde, kripto para değişimini yorumlamak, sürece destek olmak ve trend yönünü belirlemek için hazırlanan görsel bir yol olarak ifade ediliyor. 2019 yılında yapılan değerlendirmeler sonrasında BTC fiyatlarının yüzde 250 oranında artması büyük dikkat çekti.

Kripto para biriminin tam olarak ne zaman pik seviyeye ulaşacağı konusunda bir açıklama yapılmadı ancak bu süreç için birkaç hafta daha olduğu düşünülüyor. Ünlü analist ve yorumcu ise bu süreçte Bitcoin alımı için yılda sadece birkaç kez ortaya çıkan son derece etkili bir dönem olduğunun altı çiziliyor.