Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı Görevinden İstifa Etti! Rektör Çomaklı Neden İstifa Etti?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, istifa ettiğini kamuoyuna açıkladı. Çomaklı açıklamasında istifa nedeni ak sağlk durumu gösterdi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı kimdir?

GÜNDEM 08.05.2020 - 16:11 08.05.2020 - 16:11

Renkli kişiliği ve öğrencilerle kurduğu pozitif iletişim ile gündeme gelen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı bugün yaptığı açıklamada görevinden istifa etti duyurdu. Çomaklı'nın istifası akademik çevrelerde şok etkisi yarattı.

YÖK'e ve Cumhurbaşkanlığı'na isitifasını sunan Çomaklı'nın bu girişimini YÖK de yaptığı açıklamayla doğruladı. Prof. Çomaklı'nın yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir başka rektör atanarak Anadolu Üniversitesi'nde görevlendirilecek.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın neden istifa ettiği de belli oldu. Çomaklı sağlık sorunları yüzünden istifa ettiğini duyurdu. 8 ay önce eski bir hastalığı nükseden Çomaklı'nın sağlık sorunlarıyla daha çok uğraşabilmesi için istifa ettiği belirtildi.

Ciğerlerinden rahatsızlık yaşayan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 45 yaşına geldiğini ve 3 çocuk sahibi olduğu için sağlığına dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Çomaklı bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a talebini iletip müsaade istediğini söyledi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı görevi süresince öğrencilerle çok pozitif bir iletiş,im kurmayı başardı. Yeri geldi çocuklar gibi öğrencilerle kar topu oynadı, yeri geldi instagram üzerinden canlı yayın yaparak öğrencilerin üniversite ve dersleriyle alakalı sorularına cevap verdi. Oldukça sevilen bir ismin iası öğrenciler tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

isbilgisi.com