Ana Sayfa DÜNYA Amerika’da Kasırga 8 Can Aldı

Amerika’da Kasırga 8 Can Aldı

ABD de yaşanan kasırga da 8 kişi öldü.

8
0
Paylaş

Amerika’da yaşanan kasırga felaketi 8 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Güney eyaletlerinde etkili olan Kasırga birçok bölgeyi olumsuz etkiledi.

Teksas, Mississippi, Louisiana, Arkansas ve Georgia eyaletlerinde yaşanan Kasırga ve şiddetli yağışlar 3’ü çocuk olmak üzere 8 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Yaşanan ve yağışlardan dolayı çok sayıda insan da yaralandı. Yaşanan can kayıpları Kasırga nedeniyle araç ve evlerin üstüne devrilen ağaçlardan altında kalma şeklinde olduğu da duyuruldu. Ayrıca bazı vatandaşlarda kaçmak istersen yaşanan sel de boğularak hayatını kaybetti.

Kasırga özellikle Teksas’ın Doğu bölgesinde ev ve iş yerlerini çok ciddi anlamda etkiledi. Birçok ev ve iş yeri zarar gördü bölgede yaşayan 91 bin kişi elektriksiz kaldı. Ayrıca bölgedeki Üniversitede kampüsünde hortum yaşandı ve okulda okuyan 21 bin öğrenci bodrum katına sığınarak kurtuldu. Ulusal metroloji servisine yapılan açıklamaya göre oluşan hortumdan dolayı rüzgâr saatte 225,3 kilometre hıza ulaştı.

Bölgeye çok sayıda görevli göndererek kasırga ve selden dolayı oluşan zararı gidermek için çalışmalar yaptı. Ayrıca yaşanan Kasırga ve yağışlar da yaralanan vatandaşlar da bölge hastanelerinde tedavi altına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here