Amerika başkanı Biden kansere yakalandı - Dünya gündeminde yer alan son dakika haberine göre Beyaz Saray tarafından gelen açıklamalarda Biden'ın göğsünde ki lezyon için biyopsi yapıldığı ve 16 Şubat tarihinde de alınan örneğin kanserli hücre olduğu da belirtildi.

Meral Akşener'in çağrısına Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan açıklama geldi Meral Akşener'in çağrısına Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan açıklama geldi

Konuya dair açıklamalarda bulunan doktor O'Connor'da biyopside alınan lezyonun bazal hücreli karsinom adı verilen de bir cilt kanseri türü olduğunu ifaed ederken alınan örnek sonrasında ise tüm kanserli dokularında başarıyla alındığı belirtilirken biyopsi bölgelerinin etrafında ki alanlarında elektrodesikasyon ile tedavi edildiğini açıklayan O'Connor ek tedaviye ihtiyacı olmadığını da sözlerine ekledi.

Doktor O'Connor açıklamasının devamında bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaz oluşumuna meyilli olmadığının altını da çizdi.

Bu lezyonların boyutlarının büyüme potansiyeli olduğunu bildiren Doktor, Biyopsi bölgesinde iyileşme olduğunu söyledi. ABD Başkanı Biden'in rutin kontrolleri çerçevesinde gözetim altında durumunun takip edileceğini bildiren Doktor, sağlık durumunun şimdilik iyi olduğunu söyledi.

Biden'ın yaşadığı bu olaylar sonrasında ise neler olacak merakla takip edilmeye devam ediyor. Bilindiği üzere ABD başkanı zaman zaman herkese açık katılımlarda gösterdiği farklı hareketler, yürüyememesi ve ayakta duramaması gibi de birçok konu ile sık sık gündemde tartışılan isimler arasında yerini almıştı.