Türkiye'de magazin gündemi Seren Serengil'in ameliyat olmaması durumunda öleceğini açıklaması ile büyük bir sarsıntı yaşamıştı. Meydana gelen bu gelişmelerin ardından ise Seren Serengil'in hastalığının ne olduğu merak konusu haline dönüşmüştü. Seren Serengil'in hastalığı nedir?

AMELİYAT OLMAZSA ÖLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ!

Son dönemlerde kilo kaybı yaşayan ve 46 kiloya kadar düşen Seren Serengil sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış ve bu kilo kaybının bir sağlık sorunundan kaynaklandığını duyurmuştu. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Seren Serengil hastalığının kötü sonuçları olabileceğini, aylarca yoğun bakımda kalabileceğini ve eğer ameliyat olmazsa ölebileceğini söylemişti.

DOKTORDAN AÇIKLAMA GELDİ!

Seren Serengil'in bu açıklamasının ardından tüm gözler doktoru Ersin Aksu'ya çevrildi. Ersin Aksu ünlü ismin sağlık durumu hakkında bilgi vererek, “Gastrik bypass operasyonlarında ortaya çıkan bir Dumping Sendromu denilen sendrom bulunuyor. Bu genel olarak yediğimiz gıdanın hızlı bir şekilde ince bağırsağı geçmesiyle ortaya çıkan halsizlik, baş dönmesi ve bazen de çarpıntı halidir. Özellikle şekerli gıdalar bu etkiyi yapabiliyor. Seren Serengil'de de bu sendrom meydana geldi. Sabahları bu yönde şikayetleri olunca bize başvurdu. Mide ameliyatlarında olabilecek bir durumdur ama her mide ameliyatında olur diyemeyiz. Geçici bir semptomdan bahsediyoruz. Vücut buna zamanla alışır. Bu alışma gerçekleştiğinde vücut normal işleyişine geri döner.” dedi.

Dokturu Ersin Aksu'nun bu açıklamalarının ardından Seren Serengil yeni bir açıklama daha yaparak, “Su içemiyorum ve haliyle ilaçlar ile vitaminleri de alamıyorum. 46 kiloya kadar düştüm. Doktorumun tavsiyesi ile bir süre hastaneye giderek serum takılacağım. Eğer kilo kaybım devam ederse ameliyat olacağım.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com