2020 yılının en kazançlı çıkan yatırımcıları altın piyasasında varlıklarını koruma altına alanlar oldu. Diğer tüm piyasalarda kayıplar yaşanırken altın piyasası koronavirüs sürecini,n hem güvenli limanı hem de parlayan yıldızı oldu. Şimdi ise altın yatırımcıları fiyatların 2021'de ne yönde ilerleyeceğini merak etmeye başladılar. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir açıklama yaparak altın fiyatlarının bu yıl ne yönde seyredeceğine dair öngörülerini paylaştı.

GRAM ALTIN 2021'DE KAÇ TL OLACAK?

Altın fiyatlarına yönelik beklentilerini açıklayan İslam Memiş, “Gram altın yeni yıla 452 TL seviyesinde başladı. Şu anda 462 TL noktasına çıktığını görüyoruz. Aynı gram altının Ocak ayı içerisinde 480-487 TL seviyesine ulaşacağını tahmin ediyorum. Altın yatırımı yapanlar yine kazançlı çıkacaklar. Yıllık bazda baktığımızda ise gram altının 587 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini söyleyebiliriz.” dedi.

2021 yılında altın fiyatlarının yükselişe devam edeceğini söyleyen İslam Memiş, “10 yıllık sürece baktığımızda altın yatırımının yüzde 85'lik bir kar getirdiğini görüyoruz. 2021 yılında da bu kazançlı serüven devam edecek. Yıl içerisinde 3-4 defa yüklü satış işlemlerine bağlı olarak gerileme yaşanabilir. Ancak destek seviyeleri korunacak ve altın fiyatları gerilediği yere kısa sürede dönüş yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

2021'DE EN ÇOK GÜMÜŞ KAZANDIRACAK!

Altın yatırımının yanında gümüş yatırımının da kazançlı bir tercih olacağını söyleyen İslam Memiş, “Haftanın ilk iş gününde gümüş fiyatları 6,69 TL'yi gördü. Ancak şunu net şekilde söyleyebilirim ki gümüş 2021 yılında bu seviyeye bir daha düşmeyecek. Gümüş 2021 yılının en çok kazandıran değerli madeni olacak.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com