Altın piyasasında dalgalı bir fiyatlamanın hakşim olması yatırımcıların diken üzerinde oturmasına neden oluyor. Altın fiyatlarında yaşanacak bir sert düşüş ile çok büyük kayıpla karşılaşacak olan yatırımcılar böyle bir pozisyonda kalmamak için uzmanların 2021 altın fiyatlarına yönelik değerlendirmelerine oldukça önem veriyorlar. Bu konuda Türkiye'nin sayılı uzmanlarından birisi olarak gösterilen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş değerlendirmelerde bulundu. Altın fiyatları 2021 yılında düşecek mi?

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLACAK

Altın piyasasında sıkıntılı bir süreçten geçildiğini söyleyen İslam Memiş, “Koronavirüs vaka sayılarında meydana gelen yükselişler küresel ekonomideki büyümeye dair endişeleri yükseltti. Bu durum emtia fiyatlarını arttıran bir destek meydana getiriyor. Tüm bu gelişmeler sonrasında ons altının fiyatını bir anda 2000 doların üzerinde görebiliriz. Bu da gram altının 500 TL'ye yaklaşması anlamına geliyor. Bunun için şu andaki fiyatlamanın bana göre alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerekir.” dedi.

ALTIN YATIRIMI TAVSİYELERİ!

Altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlara uyarılarda da bulunan İslam Memiş, “Çılgınca bir yatırımı sadece altında değil hiçbir şeyde önermiyoruz. Vatandaş gidip kredi çekiyor ve altın alıyor. Bu şekilde kazanç sağlanmaz. Altın, gümüş gibi emtialar süreç içerisinde değerlenir. Uzun vadeli yatırım araçlarıdır bunlar. Bunun için kredi çekerek, borca girerelk, faiz yükü üstlenerek ancak zarar edilir.” ifadelerini kullandı.

2021 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

2021 yılı altın fiyatlaması hakkında da konuşan İslam Memiş, “vatandaşlarımız bir defa şunu bilsinler. Altın fiyatlarında 2021 yılında öyle agresif bir değişim gerçekleşmeyecek. Koronavirüs sürecine bağlı olarak bir değişim olabilir ama öyle altının onsu 2500 dolar olacak, altının onsu 1500 dolara düşecek gibi uçuk söylemlere itibar etmesinler. Hatta 2021 yılının ikinci çeyreğinde altın fiyatlarında gerileme meydana gelecek.” şeklinde konuştu.

Not: Altın yatırımına yönelik ifadeler haberde konu olan uzman isme aittir sitemizin herhangi bir şekilde alakası yoktur.

isbilgisi.com