Altın Piyasasında Neler Oluyor? Altın Fiyatları O Gelişmeyle Yeniden Yükselişe Geçti!

Altın piyasası küresel değişkenler eşliğinde yenide yükseliş ivmesi yakaladı. Gün içerisinde yükselişine devam eden altın fiyatları akşam saatlerinde yönünü net şekilde yukarıya doğru çevirdi. Ons altın, gram altın ve çeyrek altın kaç lira oldu?

EKONOMİ 09.06.2020 - 22:58 09.06.2020 - 22:58

Küresel gelişmelerle kendisine pozisyon alan altın piyasasında gün içerisinde önemli gelilşmeler yaşandı. Bu nedenle altın fiyatlarında bir süredir hakim olan düşüş yerinü yükselişe bırakmak zorunda kaldı.

FED TOPLANTISI BELİRSİZLİK YARATTI

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) 10 Haziran 2020'de gerçekleştirilecek toplantı ile yeni ekonomi kararlar ile piyasalara yön verecek. Ancak bu toplantı öncesinde önemli ekonomik gelişmeler yaşanmaya başladı. Piyasalar FED toplantısında bir faiz indirimi veya artırımı şeklinde bir karar beklemiyor. Ancak FED'in yeni kredi paketleri açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu kredi paketlerinin piyasaların beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağı ise büyük bir muamma olarak değerlendiriliyor.

YATIRIMCILAR YİNE GÜVENLİ LİMANA GERİ DÖNDÜLER

FED'in yeni kararları öncesinde ABD borsalarında gün boyunca çekilme hareketleri yaşandı. Piyasalarda toplantıdan çıkacak kararlar neticesinde oluşacak olumsuz ortam etkisi görülmeye başlandı. ABD borsalarında düşüşler yaşanmaya başlanırken yaşanan belirsizlikte yatırımcılar yine güvenli liman olarak altın alımına başlayarak altına sığındılar.

ONS ALTIN YÜKSELECEK

Tüm bu gelişmeler ışığında son dönemlerde 1700 doların altına demir atan ons altın 1715 dolara kadar yükseldi. Yarın FED toplantısına kadar ons altında yine ciddi bir yükseliş bekleniyor.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN KAÇ LİRA OLDU

Öte yandan altın piyasasındaki gelişmeler ile gram altının satış fiyatı 374 TL'ye, çeyrek altının satış fiyatı ise 319 TL'ye yükseldi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@