Altın Piyasasında Kritik Dalgalanma! Gram Altın, Çeyrek Altın Ve Cumhuriyet Altını Kaç Lira Oldu?

Altın piyasasında gerçekleşen dalgalanmalar nedeniyle istikrarsız bir görüntü çizmeye başladı. Ekonomilerin normalleşmeye başlamasının sinyalleri altından kaçışı hızlandırsa da koronavirüs tartışmaları piyasaları olumsuz etkileyerek altına geri dönüşe neden oluyor. Bugün gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altını kaç lira oldu?

EKONOMİ 06.05.2020 - 09:09 06.05.2020 - 09:09

Dünyada bütün ülkelerin ekonomileri koronavirüs sürecinden olumsuz etkilenip çeşirli tedbirler alma yoluna gittiler. Bu tedbirler koronavirüs sürecinin normalleşmeye başlamasıyla piyasalardaki risk iştahını arttırmayı başararak altın fiyatlarındaki düşüşü hızlandırdı.

Diğer yatırım alanlarına yatırım yapıp altından kaçan yatırımcılar altın fiyatlarında düşüş eğilimine neden oldular. Ancak koronavirüs sürecinin bitmediği aksine yeniden başlamak üzere olduğu izlenimi ile altın yükseliş sinyalleri vermeye başladı.

ABD'nin Çin'e karşı koronavirüs suçlamalarının gündem olması ike piyasaların risk iştahı kapanmaya başladı. Bu nedenle altına yeniden girişler yaşanır oldu. Uzmanşara göre bu girişler ile altın piyasası fiyatlarını yukarıya doğru çekmeyi başaracak.

Altının ons fiyatı şu anda 1705 dolardan işlem görüyor. Bugün altının seyrinin ne yönde olacağı günlük değişmelere göre belli olması beklenirken dalgalı bir fiyatlarla karşılaşma olasılığının çok yüksek olduğu yine uzmanlarca dile getiriliyor.

Kapalıçarşı altın piyasasına göre altın çeşitlerinin satış fiyatları şu şekilde:

Gram Altın: 388 TL

Çeyrek Altın: 641 TL

Cumhuriyet Altını: 2612 TL

22 Ayar Bilezik: 355 TL

Tam Altın: 2564 TL

Yarım Altın: 1282 TL

14 Ayar Altın: 227 TL

18 Ayar Altın: 291 TL

Reşat Altın: 2560 TL

Gremse Altın: 6414 TL

Hamit Altın: 2560 TL

isbilgisi.com