Altın Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı? Gram Altın Ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Altın piyasası yeni haftanın ilk işlem gününe durağan piyasa şartları altında başladı. Ons altının fiyatında beklenen hareketlenme şu ana kadar yaşanmazken gün içerisinde beklentiler yükseliş trendinin hakim olacağı yönünde belirtiliyor. Gram altın ve çeyrek altın kaç lira oldu?

EKONOMİ 15.06.2020 - 08:47 15.06.2020 - 08:47

Altın piyasası yeni haftanın ilk işlem gününe durağan bir pozisyonda başladı. Bir önceki hafta gerçekleşen fiyat yükselmeleri nedeniyle bu hafta da mevcut yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştu.

KORONAVİRÜS SALGINI PİYASAYI YENİDEN ETKİLEYECEK

Altın piyasasını etkileyen faktörler geçtiğimiz haftada kaldı ve bu haftanın ayrı gerçeklikleri bulunuyor. Altın fiyatlarınıetkileyecek en önemli gelişme yine koronavirüs salgını olmaya başladı. Dünyada çok sayıda ülkede koronavirüsün ikinci dalgası paniği yaşanmaya başlandı. Japonya'da, Çin'de ve ABD'de ölümcül salgının hız yükseltmesi borsalar üzerinde etkili oluyor.

Piyasalarda koronavirüsün ikinci dalgası ihtimali ile ciddi bir daralma meydana gelmeye başladı. Az olan risk iştahı daha da azalmaya başladı. Risk iştahı azalınca güvenli limana olan taleplerin artması bekleniyor.

ALTIN PİYASASINDA YÜKSELİŞ TRENDİNİN ŞARTLARI OLUŞMAYA BAŞLADI

Uzmanlara göre altın piyasasında yeni bir yükseliş trendinin şartları oluşmaya başladı. Koronavirüs salgınının yeniden dönecek olması ihtimali bile altın piyasasını olumlu etkileyecek. Bu doğrultuda gün içerisinde altın fiyatlarında yükselme bekleniyor.

Kapalıçarşı altın piyasasına göre 15 Haziran 2020 Pazartesi günü altın çeşitlerinin satış fiyatları şöyle:

Gram Altın: 378 TL

Tam Altın: 2502 TL

Yarım Altın: 1251 TL

Cumhuriyet Altını: 2549 TL

Çeyrek Altın: 625 TL

Hamit Altın: 2497 TL

22 Ayar Bilezik: 346 TL

18 Ayar Altın: 283 TL

14 Ayar Altın: 221 TL

Gremse Altın: 6255 TL

Reşat Altın: 2497 TL

Ons Altın: 1723 Dolar

isbilgisi.com