Altın Piyasası Tepetaklak Oldu! ABD'den Gelen Aşı Haberi İle Altın Fiyatları Çöktü!

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak gelen don dakika haberleri altın fiyatlarında büyük bir çöküş yaşanmasına neden oldu. Pfizer ve BioNTech firmasının ürettiği aşının ölümcül virüse karşı yüzde 90 etkili olduğunun açıklanması altın piyasasına olumsuz olarak yansıdı. Altın fiyatları ne kadar oldu?

EKONOMİ 09.11.2020 - 16:23 09.11.2020 - 16:23

Dünyayı 2020 yılında esir eden ve ekonomileri iflasa doğru sürükleyen koronavirüs salgınının çaresi olacak aşı çalışmalarından müjdeli haber ABD'den geldi. Pfizer ve BioNTech firması koronavirüs aşısını bulduklarını ve aşının virüse karşı yüzde 90 oranında bir etkiye sahip olduğunu açıkladı.

GÜVENLİ LİMAN AŞI HABERİYLE DEĞER KAYBETTİ

Koronavirüs aşısının bulunmasına yönelik açıklama yapılması piyasalarda şok etkisi yaparken salgın sürecinde güvenli liman olarak görülen altın fiyatları tepetaklak oldu. Salgın dönemini sona erdirecek olan haber altın fiyatlarında büyük bir gerilemeye neden oldu.

ONS ALTIN TEPETAKLAK!

Güne 1.950 dolar seviyelerinden başlayan Ons oltın 1.900 doların aşağısına düşerek 50-60 dolar civarında bir kayıp yaşadı. Yaşanan bıu kayıp tüm altın çeşitlerini etkiledi. Şu anda ons altın 1.894 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

GRAM ALTINDA KAYIP 50 TL'Yİ GEÇTİ

Ons altındaki düşüşe dolar kurundaki düşüş eklenince gram altın fiyatlarında son dönemlerde görülmemiş bir fiyat azalması oluştu. Cuma günü gün içerisinde 540 TL'yi aşan gram altın şu anda 489 TL'ye kadar geriledi. Aynı durum çeyrek altın için de geçerli oldu. 875 TL'den satılan çeyrek altın 808 TL'ye kadar düştü.

ONS ALTIN NE KADAR OLACAK?

Aşı haberlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi durumu7nda altın fiyatlarındaki gerileme hareketinin artması bekleniyor. Analistlere göre salgın etkisi geçtiğinde ons altının fiyatı 1.500 dolar ile 1.600 dolar arasına yerleşecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@