Ana Sayfa SPOR Altın Madalya Yine Taha Akgül’ün Oldu

Altın Madalya Yine Taha Akgül’ün Oldu

Taha Akgül Avrupa Şampiyonu oldu. Finalde Gürcü rakibini yendi.

9
0
Paylaş

Avrupa Güreş Şampiyonasında Gürcü Geno Petriashvili’yi yenen Taha Akgül altın madalya kazanmayı başardı. erkekler serbest stil 125 kilo finalinde Gürcü rakibini yenmeyi başaran Taha Akgül bir altın madalya daha kazandı.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen şampiyonada erkekler serbest stilde 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül Gürcü rakibini 7-0 mağlup etti. Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Taha Akgül 7 kez bugün olarak tarihi bir başarı elde etti.

Başarılı sporcu finale kadar oldukça rahat bir performans sergiledi ve finalde de Gürcü Geno Petriashvili’yi zorlanmadan geçmeyi başardı ve 7 kez Avrupa şampiyonu olarak hem Türkiye’yi hem de bütün Avrupa’yı kendine hayran bıraktı. Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 125 kiloda şampiyon yine Taha Akgül oldu. finale kadar oldukça rahat bir şekilde ilerlemeye Başaran Taha Akgül yine en büyük gururumuz olmayı başardı.

Gürcü rakibine sayı dahi vermeden yenmeyi başaran Taha Akgül gelmiş geçmiş en başarılı güreşçiler arasında yer alıyor. Taha Akgül’ü incelemek isteyen Amerikan Merkezli Spor Tesisi Taha Akgül’ün anatomisi hakkında bilgi sahibi olmak istemişti. Ancak bu durum Taha Akgül tarafından reddedilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here